Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kiszakadt a kontaktlencsémből...

Istencsászárság kérdése:

Kiszakadt a kontaktlencsémből egy darab, szükséges orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Este, mikor vettem ki a kontaktlencsém, észrevettem, hogy az egyiknek a legszéléből hiányzik egy icipici darab (kb 2x2 mm). Egyértelmű, hogy a lencsét nem hordom tovább, de sajnos nem tudom, hogy a kiszaladt darab a szememben van-e, mivel fogalmam sincs mikor történhetett, csak most vettem észre. A kérdésem az lenne, hogy mit szükséges tenni ilyen esetben? Mindenképp forduljak szemészhez?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 5. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt erezned, de amugy probalj meg vizbe pislogni, mint amikor valami a szemedbe megy es nem akar kijonni. Ha benne van, akkor igy ki kell hogy jojjon
2018. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is pislogj vízbe.Amúgy pedig a szemünk amúgy is "kilöki" magából az idegentestet.
2018. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2018. febr. 6. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Víz helyett kontaktlencse folyadékkal mosd át a szemed
2018. febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! :) Én most jártam hasonlóképpen, hiányzik a lencsémből egy pici darab, kivétel után, viszont nem érzek semmit a szememben. Neked végül mi volt? A szemedben volt, vagy semmi gond nem lett? Voltál orvosnál? Köszi, ha válaszolsz :)
2020. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Úgy emlékszem semmi nem történt, nem voltam orvosnál és az a darabka sem került elő, gondolom észrevétlenül kipislogtam.:D
2020. máj. 17. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!