Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy zajlott a kontaktlencse...

Hogy zajlott a kontaktlencse betanítása nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken megyek kontaktlencse illesztésre. Nektek hogy ment az első alkalommal berakni meg kivenni? Már nagyon várom, de azért félek kicsit, hogy nagyon béna leszek. Nektek mennyi ideig tartott az illesztés? És első nap tényleg 4 órát már bent lehet?

Előre is köszi a válaszokat! :D



2018. febr. 6. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Én sokat foglalkoztam vele,dicsértem,jutalomfalatokat kapot,ma már kézjelre ül,fekszik,de a labdát még nem hozza vissza...:(
2018. febr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
70%
Megmutatták hogy hogy kell betenni meg kivenni, utána 2x ki és berakatták velem, elmagyarázták hogy hogy kell vigyázni a higiéniára, hogy kell sminkelni meg ilyenek. Nekem jól ment mert kiskoromban árpa volt a szememen és megtanultam belenyúlkálni. Kb. 1 óra volt szemvizsgálattal együtt. És igen első nap hazamentem benne és mondták hogy 4 óra múlva vegyem ki.
2018. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Előtte szemvizsgálat volt.

Először megnézték a géppel a szememet, ugye itt tudják meg a görbületet, átmérőt meg azt hogy van e asztigmiád. A dioptriát is méri de nem pomtosan.

Utána 5 méterről el kellett olvasnom ilyen kicsi tévéről a számokat. Amikortól nem tudtam, lencséket tettek a szemem elé és úgy kellett. Amelyik lencsével már tudod a legkisebbet is, olyan a dioptriád.

Utána szemnyomás mérés volt.

Másnap volt a lencse próba és betanítás.

Először én próbáltam betenni, mert mikor az orvos akarta mindig belepislogtam 😂. Elég nehezen ment kb fél óra kellett mire beraktam.

Ezután el kellett menni egy fél órára, hogy kiderüljön, hogy bírja e a szemem.

Utána meg ki kellett venni. Ez nem ment, végül az orvos vette ki.

A legvégén pedig elmondott mindent a tisztítással meg ilyenekkel kapcsolatban.


Nekem a lencse sose volt kényelmetlen :D

Első nap igen, 4 órát lehet bent, másnap 6 és így tovább. Bár én nem igazán tartottam be a hordási időt, de ne kövesd az én példámat :)


Ja és először próbalencsét fogsz kapni, ami elvileg ingyenes. Ezt én 2 hétig hordhattam (bár egy hónapig hordtam de az mindegy 😂😂).


Ha bármi kerdésed van ezzel kapcsolatban, válszolok :)

2018. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ki pontozott le? :/
2018. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A betanításon még egyszer megvizsgáltak, hogy tuti jó próbalencsét rendeltek-e nekem. Majd először a nő tette bele a szemembe, megnézte, hogy jó illeszkedik-e, látok-e vele normálisan, táblát kellett olvasnom és elküldött, hogy egy órát sétálgassak vele, majd menjek vissza. Mikor visszamentek, akkor megkérdezték, hogy minden oké-e, látok-e, szúr-e stb. és ugyanúgy olvasnom kellett, majd megnézte, hogy illeszkedik-e. Utána minden jó volt és akkor elmagyarázta, hogy hogyan kell használni, ki- és betenni a lencsét, ápolni, kaptam kis füzetkét is. Utána pedig meg kellett próbálnom. Betenni rögtön sikerült, viszont a kivenni már picit nehezebb volt és csak másodszorra sikerült...elmagyarázta, hogy hogyan tartsam a kezem, az ujjaimat és nekem az valahogy nagyon furcsa volt, nem is ment. Mondta, hogy igazából mindegy, mert úgysem így fogom, hanem ahogyan nekem a legegyszerűbb, kézre áll és így is van, tök máshogyan tudom kivenni. Aztán végül megoldottam, ki tudtam venni és ezt meg kellett ismételni még párszor, hogy otthon is biztosan menjen. Nem voltam bent sokáig, gyorsan ment és mondta, hogy tök jó, ügyes voltam. Viszont akkor sincsen probléma, ha valakinek picit több idő kell, mert azért van ott, hogy megtanulja, mesélte, hogy volt aki 6. alkalommal ment vissza betanításra, mert nem ment neki.
2018. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!