Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szempillahullás probléma...

Szempillahullás probléma férfi esetében? (A szempillák állandóan bele mennek a szembe és ez rendkívül kellemetlen. )

Figyelt kérdés

Nekem, amióta az eszemet tudom, hullik a szempillám. Alapszinten nem tulajdonítanék neki jelentőséget.

A probléma abból adódik hogy az én szemeim túlságosan is mélyen ülőek, ezért a vastag szemöldököm folyamatosan érintkeznek a hosszú szempillákkal.

A két szőrzet folyamatos érintkezése miatt a szempillahullás gyakrabban áll fenn.


Nem "kozmetikai okokból" zavar, hanem azért, mert gyakran hullik a pilla a szemembe, amit nem kell mondanom mennyire kellemetlen és fájdalmas tud lenni (főleg autó vezetés közben).

Ráadásul ugyanezen okból gyakran szoktam kelletlen, szúró érzést érezni mindkét szemgolyóm felső részénél (amikor pl. a pilla érintkezik a szemöldökkel).


Az volna a kérdés, hogy milyen orvoslat létezik erre? (Sem a szemöldökömet leborotválni, sem a szempillákat egyenként kihúzkodni nem szeretném amúgy.)


2018. febr. 8. 13:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Csak annyi, hogy a szemöldökömből is néha szokott egy-két szőrszál a szemembe kerülni.


Sajnos emiatt a probléma miatt a kötőhártya gyulladás is gyakran fordul elő nálam. Nem a szőrszálak miatt, hanem mert akaratlanul is meg szoktam dörzsölni a szememet a fájdalom miatt, amikor egy szőrszál belemegy és néha idegességemben megpróbálom kitépkedni a laza szempillákat, hogy ne hulljanak a szembembe. Sajnos az állandó dörzsölés és piszkálgatás hatására gyakran gyullad be a szemem és ilyenkor olyan érzésem van, mintha tűkkel szúrkálnák a szemgolyómat. És ez van minden egyes nap, ezért kezdtem el "hunyorítva" nézni és félig-meddig bandzsítani. Akik megllátnak az utcán és a szemembe néznek, azt hihetik hogy egy pszichopata jön velük szembe. :P


Elmondhatom ezért, hogy nálam a "szempillahullás" egy rendkívül komoly probléma.

2018. febr. 8. 13:41
 2/3 anonim válasza:

Egy cipőben járunk.

Tarts magadnál zsebtükröt, szemöldökcsipeszt,és vedd ki mindig időben! Én is így csinálom.

Igaz, én irodán vagyok, és csak kimegyek a mosdóba, vagy szólok a titkárnőnek, hogy eszközöket a szemműtétre.

Napi szinten megy nálam..

2018. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Vezetés közben nekem nem megy bele ,pedig napi (kétszer) 100 km-t vezetek.

Tudom, mert van mikor felmegy teljesen, 2 hónap után tudom kihalászni. Nekem közelülőek a szemeim.

2018. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!