Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normál szemüveg után a cilinde...

Normál szemüveg után a cilinderest mennyi idő megszokni? Félek, hogy mégsem lesz jó, folyton szédülök benne, és nagyon fárad a szemem tőle.

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 15:45
 1/10 TR75 ***** válasza:
100%

Két hetet adj neki. Az is jó, ha fokozatosan szoktatod magad hozzá, amikor elfárad a szemed, kicsit leteszed a szemüveget, megmasszírozod a szemed.

Ha nem jó a szemüveg, visszaviheted és jelezheted ott, ahol elkészítették.

2018. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Anyukámnak sose volt ilyen gondja vele még volt pasimnak igen. Ő 15 éve kb cilinderes szemüveget hord mind a mai napig nem tudja megszokni csak muszáj neki hordani.
2018. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TR75 ***** válasza:
100%
Valami gond van akkor, ha nem tudja megszokni. A cilinderes szemüvegnek pontosan kell illeszkednie, különben tényleg lehet vele gond, ezért fontos a jó szemüveg keret és a jó csiszolás (no, meg előtte a pontos bemérés).
2018. febr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a 2. szemüveg, amit adtak, az elsőnél nem írtak cilindert, de mikor kész volt, nem láttam vele élesen, behívtak egy kontroll vizsgálatra egy másik nőhöz, ő azt mondta, hogy kell a cilinder és más dioptriát is írt, ezzel most élesebben látok, de szédülök. Nem értem hogy lehetett 2 féle eredmény mind cilinderben, mind dioptriában, de már kezd elég lenni, várok egy kicsit, aztán meglátjuk.
2018. febr. 13. 16:25
 5/10 TR75 ***** válasza:
100%
Sok oka lehet annak, hogy elsőre nem jól mérik be a szemet. Szerintem amúgy érdemes lehet szemészeten is kivizsgáltatni orvossal. Néha lehetséges, hogy ez megoldás (nálunk családban fordult elő, hogy a multifokális szemüveget nem tudta megszokni az illető, és 2-3 hónap múltán visszament a szaküzletbe, hogy szerinte nem jó a szemüveg. Lerázták, erre megszerveztünk egy szemészeti vizsgálatot, aminek más lett az eredménye. A szaküzletben megjelentünk a kórházban adott eredménnyel, és mondtuk, hogy akkor lesznek szívesek az alapján megcsinálni ingyen a szemüveget. Persze egyből megpróbáltak befolyásolni minket, hogy a mi felelősségünkre. Mosolyogva válaszoltuk, hogy naná. És nocsak, bizony igazunk volt. Igaz, itt nem cilinderes szemüvegről volt szó).
2018. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jártam én is így, csak kontaktlencsében. Három dokiból kettő azt mondta, hogy nem kell mert olyan kicsi a cilinderem, és az agyam nem bírja elfogadni, annak ellenére, hogy a szemüvegemben van. Én orvost váltanék a helyedben és beméretném újra. Nem kéne, hogy rosszul legyél a cilinderes szemüvegben.
2018. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Még annyi, hogy lehet azért nem láttál élesen a simában, mert gyenge volt. Erre az új doki erősebbre cserélte és még cilindert is rárakott. Ez lehet sok. Vagy elég lett volna a cilinder vagy elég lett volna a dioptrián erősíteni. De nem mindkettő. És szerintem hülyeség várni vele, hogy megszokd, minnél hamarabb nézesd meg magad mert csak hozzáromlik az erős dioptriához a szemed. Új szemüvegnél reggel felkelsz, felteszed és élesen látsz. De nem vagy rosszul és nem kell hozzászokni a rosszullétekhez sem.
2018. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TR75 ***** válasza:

Cilinderes szemüvegnél előfordul, hogy kell egy kis megszokási idő. Ugyan én nem szédültem, amikor az első cilinderest megkaptam, de azért előfordult az első napokban, hogy indokolatlanul nagyot léptem vele az utcán :-D

Néha még most is, 17-18 évvel később is beugrik a periférián egy-egy torzulás, ha nem ül pontosan a helyén a szemüveg.

2018. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 1 hetet várok, aztán meglátjuk. Így elég kellemetlen, reggel majdnem legurultam a lépcsőn az utcán a lejárón, mert azt hittem, magasabban van. :)
2018. febr. 13. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:
mennyi idő alatt szoktad meg?
2021. nov. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!