Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Nektek melyik vállt be a legjobban? 12 éve szemüveget hordok, de nekem valahogy nem jön be. Érdemes kontaktlencsére váltani?

16/F



2018. febr. 25. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Én is szemüveges vagyok kb. 12 éve, de úgy érzem, hogy soha nem cserélném le kontaktlencsére. Már megszoktam, hogy az arcom része a szemüveg, és sokkal kényelmesebb. Persze, meg lehet tanulni a kontaktlencse használatát is, de az elején szerintem nagyon macerás. Ha úgy érzed, neked jobb lenne szemüveg nélkül, akkor válts, de nekem így jó.


L/19

2018. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb 10 év után váltottam szemüvegről lencsére. Életem legjobb döntése volt :)

18/L

2018. febr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
# 2 Milyen márka jött be neked a kontakt lencsénél?
2018. febr. 25. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem bírja a szemem a lencsét így maradok a szemüveg mellet amit nem is igazán bánok mert szeretem magam adni .
2018. febr. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
iWear márkájút használok :)
2018. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egyből kontaktlencsét használtam és nagyon szeretem :)

Biofinity-t használok, ez kényelmes nagyon.

2018. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szemüveggel kezdtem, de utáltam, ezért átváltottam kontaktlencsére és életem egyik legjobb döntése volt. A szemüveget én sokkal macerásabbnak tartom...Könnyen koszolódik és minden meglátszik rajta (pl.esőcsepp, ujjlenyomat, szösz), ami zavaró és bepárásodik, emiatt folyamatosan tisztogatni kell. Oda kell fá figyelni, hogy ne essen le, ne karcolódjon meg, ne törjön össze. Engem már az is zavart, hogy van valami az arcomon, útban volt, pl. nem tudtam az oldalamra feküdni mert nyomta az arcom, a keret is kitakart csomó mindent. Nyáron izzadt alatta a bőröm is...Szóval úgy összességében én nem szerettem a szemüveget. A kontaktlencse sokkal jobb, egyáltalán nem macerás. Reggel megtisztítod és beteszed a szemedbe, majd egészen estig semmi gondod nincsen rá, olyan mintha ott sem lenne, majd este kiveszed, megtisztítod és visszateszed a tartóba. Az a néhány perc naponta szerintem semmi. Sokkal kényelmesebb, komfortosabb és én pl. jobban is nézek ki szemüveg nélkül. Persze, biztos van olyan is, akinek nem jött be, van akinek nem is bírja a szeme. Én azt mondom, hogy érdemes kipróbálni.
2018. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Én a szemüvegre esküszöm. Megtaláltam a tökéletes keretet. Semmi pénzért nem venném le. :D
2018. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!