Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg torzítás, járt már...

Szemüveg torzítás, járt már valaki így?

Figyelt kérdés

Vision Expressben csináltattam szemüveget, lassan 1 hete hordom, de borzasztóan torzít. Nem csak a két szélén, hanem alsó-felső részén is baromi ívesnek látok mindent.


Ha nem pontosan szemből nézem, hanem oldalra fordítom a szemem max 30-40 fokot, akkor láthatóan görbülnek a vonalak és homályosan, szellemképesen látok vele. Úgy tudnám leírni, mint egy szellemképes TV-t. Mint a mellékelt link, persze nem ennyire durván, de érezhetően.

[link]

Vagy világos-sötét kontrasztoknál mintha "aurája" lenne minden tárgynak.


A perifériás látásom meg gyakorlatilag nulla ezáltal. Hasonlónak érzem, mint a mellékelt link. Persze ahogy a szellemkép ez sem ennyire határozottan, de olyan mintha a két oldalsó pont a szemüveg két sarkától lenne pár centire.

[link]

Olyan az utcán menni benne, mintha egy GoPro-s youtube videót néznék.


Ráadásul ha az egyik nézési irányra rá is áll a szemem, és máshova nézek akkor pillanatra szinte fordul velem a világ annyira nehéz újrafókuszálnom és összeraknom a képet.


A vicc az, hogy a szemüveg mindenestül közel 100 ezer volt, az eddigiek eddig feleennyibe sem kerültek. 15+ éve vagyok szemüveges, sok volt már, de ennyit még egyikkel sem szenvedtem. Sőt, egy cilinderesen kívül annyi volt mindig, hogy felvettem az újat és annyit mondtam az optikusnak "köszönöm szépen, viszont látásra".


Hét elején voltam vissza a panaszaimmal, az egyik nagyon kedves kislány meg is magyarázta, hogy "más a lencse" és "hozzá kell szokni". Mondta, hogy ha nem javul, akkor "mindenképp kezdenek vele valamit". A gondom az, hogy nagyjából 20 percen át magyaráztam neki a tapasztalataim, panaszaim. Amire csak hümmögés meg "meg kell szokni" volt a válasz.


Hasonló ez a 4 éves kérdés is, akár ugyanezt is kiírhattam volna:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__5329..


Járt már valaki hasonló cipőben, és lett megoldás a problémájára?

Van értelme még 1-2 hetet várni és "megszokni" vagy húzzak vissza és reklamáljak?

Mert - igaz nem régóta hordom - semmi javulást nem érzek viszont kerültem már vele necces helyzetbe, például majdnem lezúgtam egy aluljáró lépcsőjén, mert a lépcsőhöz közeledve az utolsó méter hirtelen "eltűnt" a torzítás miatt.


Csak mivel nem vagyok az a "balhézós" fajta ember, félek hogy megint lepattintanak a "szokni kell" szöveggel.



2018. febr. 28. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, és mond meg, hogy nem látsz vele. Én tavaly is így jártam a Vision Expresszel, és már máskor is előfordut, meg a lányomnak sem csináltak jót. Nekem felemás lencsét tettek bele a szemüvegbe. Nem is értettem miért? Egyébként, ha elég rámenős vagy, helyrehozzák a hibájukat. Kellemetlen, de el kell intézni! Én nem megyek többet hozzájuk az biztos.
2018. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezek tipikus cylinderes problémák...Lehet ,h emeltek a cylinderen,akkor tényleg csak megszokás kérdése.Viszont a szellemkép inkább arra utal,ha cylinder nem áll jo fokban,vagy a pupillatávolság nincs jol beállitva.Ha nem emeltek a cylinderen,vagy esetleg nincs is cylinder akkor nincs jol beállitva a dioptria.Esetleg ha multifokális szemüvegröl van szo,akkor nincs perifériás látás,tehát ha oldalra nézel az egész fejedet kell forditani,különben torzit a kép,valamint szintén több idö kell a megszokáshoz.Mindenképpen menj vissza,nézzék meg ujbol a dioptriát és ellenörizzék le a szemüveget.Muszáj elfogadniuk mint reklamáciot és kijavitani a hibát.
2018. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Pontosítok,


Korábban (évekkel ezelőtt) volt cilinderes szemüvegem, sem az előző sem a mostani új nem az.


"Sima" rövidlátást kell korrigálni egyfókuszú lencsével. A különbség, hogy a régi üveg és szférikus a mostani meg aszférikus műanyag lencse.


Bosszantó, hogy az eladó lány pont arról tájékoztatott, hogy ez mennyire király mert vékony nem torzít, nem növeli a szemet, meg reklámszöveg.

2018. febr. 28. 22:11
 4/18 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem a lencse anyagával vagy minöségével van gond.Biztos,hogy nincs jol beállitva a dioptria.Évek ota szemüveges vagy,tudod milyen a jo szemüveg,és biztosan azt is milyen ha csak szokni kell..ugy hogy itt valami nem lett jol beállitva.Nyugodtan menj vissza és addig ne is gyere el onnan amig nem oldják meg a problémádat.
2018. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Időközben "lecsekkoltam" lakótársam szemüvegét és ő az enyém.

Ő is pontosan ugyanazt megállapította, hogy torzít mint a baj. Holnap első dolgom lesz visszavinni. Az övével tökéletesen érzékelem a teret, még ha nem is látok élesen a gyengébb dioptria miatt.

2018. febr. 28. 22:57
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, visszamentem és garanciálisan cserélik.
2018. márc. 3. 13:22
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát továbbra sem vagyok elégedett.


Elmentem, újravizsgáltak, vizsgálták a régi szemüvegem, az új szemüvegem, arra jutottak hogy szerintük is torzít a lencse. Még a keretet is kicserélték, mert a lencse nem a gyári csavarral, hanem egy pót csavarral volt befogva és belső oldalán össze is volt karcolva a keret, illetve volt egy pici lepattanás a lencse sarkán is.


Kedden megkaptam az újat, és gyakorlatilag ugyanazt érzem, minimális csak a javulás.


Ugyanúgy szellemképesek az alakok ha oldalra nézek. Lefelé nézve szintén hasonlóan kettős látás-homályosodás-torzulás együttes hatása jelentkezik.


És az egész szemüveg viselése egyszerűen kellemetlen, kényelmetlen.

2018. márc. 16. 11:56
 8/18 anonim válasza:
No, és mi lett a vége? Így hordod vagy újra kicserélték?
2019. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Aki járt már így elmondaná mi lett a végeredmény? 3x vittem már vissza és semmi változás
2021. márc. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nekem is ez volt, de aztán pár hét után sikerült megszoknia a szememnek.
2021. márc. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!