Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen szemvizsgálat kell az...

Milyen szemvizsgálat kell az üzemorvosnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam nála, nemrég szereztem D-s jogosítványt, szemüveges vagyok 5 illetve 5,5 ös diopriával , ezen kívül semmi baja a szememnek,színvak se vagyok, mégis valamilyen igazolásról magyarázott, hogy az neki az ilyen magas dioptria felett kell, és hogy állítólag ez jogosítvány kiállításához is kellett volna, azonban nekem érdekes erről nem szólt senki, szóval csak az kérdésem, mert nem nagyon válaszolt az orvos, hogy mi a franc vizsgálatot kell nekem elvégeztetnem magamon és kivel és miért xD Illetve, hogy mi ez az " igazolás " , ami annyira kell neki.

#szemészet #üzemorvos #milyen igazolás
2018. márc. 6. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A szemorvostól kell egy papírt, hogy a hivatásos jogosítvány kiadásának szemészeti akadálya nincs.
2018. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként a jogszabály szerint nem 5 hanem 8 dioptria a határ, itt a törvény: 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet
2018. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is küldött üzemorvos szemészetre alkalmassági megadása miatt.
2018. márc. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mintha 5 dioptriával szemüveg nélkül többet lehetne látni a volán mögül , mint 8-cal...
2018. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!