Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemvizsgálat hogyan zajlik,...

Szemvizsgálat hogyan zajlik, menete?

Figyelt kérdés

Fáj?

Mennyi ideig zajlik?

Szemüveg kb.mennyibe kerül?

SZTK-s vagy ofotért? vagy esetleg máshol jobb szemvizsgálatot csinálnak?

Miben másabb különbözik a 2 helyen a vizsgálat?

Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 14. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam pl ha az SZTKba mentem volna beméretni szemüveghez a szemem, kb úgy 3-4 hónap után kerültem volna sorra.

Elmentem az Ofotérthez.Vannak időpontok, amikor ingyenes a vizsgálat. Korrekt eredményt kaptam. Még azt is beleírták, fél év múlva menjek a szemészetre, mert kezdődő szürkehályog van az egyik szememen, ellenőriztessem.

Legolcsóbb keret 9 ezer forint. Ha cilinderes a szemed, 20 ezer a vékonyított üveg.

2018. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fáj. Csak egy vagyon a szemüveg. :)
2018. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fáj. Azért menj SZTK-ba, mert ott orvos vizsgál meg, az optikában pedig úgynevezett optometrista, akinek nincs szemész végzettsége. Ha még nem voltál szemésznél (úgy látom nem), akkor jobb, ha először egy orvos vizsgál meg. A vizsgálat úgy zajlik, hogy betűket kell leolvasnod egy tábláról, aztán belevilágít a szemedbe egy kis lámpával, aztán bele kell nézned egy olyan műszerbe, ami úgy néz ki, mint egy mikroszkóp, csak két lencsével és képeket látsz. Ez az alapvizsgálat. Vannak más vizsgálatok is, de azok sem fájdalmasak. Az SZTK ráadásul ingyen van, az optikában fizetni kell érte, csak akkor ingyenes, ha szemüveget is csináltatsz, esetleg ha valamilyen akció van. Viszont az optikában általában nem kell várni, a legtöbb helyre nem kell előre bejelentkezni, a szemészeti rendelőbe viszont igen, és általában sokat kell várni.
2018. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as voltam, indokolt esetben a szemész orvos a rendelőben receptre is felírhat szemüveget, és akkor nem a teljes árat kell kifizetni, csak hozzájárulást.
2018. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, nem tudom, milyen lehet az az indokolt eset, én az egyik szememmel már csak periférián látok, a másikra 14 dioptriás lencse kell, súlyosan fogyatékos látássérült vagyok, és mégsem jár semmilyen kedvezmény.
2018. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as

Én is ezt gondoltam és amikor a szemészeten kértem időpontot, akkor azt mondták, hogy menjek inkább optirisbe, mert nekik nincs annyi idejük, nem tudnak olyan alaposan megvizsgálni, mint ott. Pedig ott egyik helyen rossz lencsét írtak fel, nem volt hajlandó cilinderest adni, amit mindig is kaptam a szemészeten és így nem lett jó a szemüveg. No innentől nem tudom hová menjek.

2018. márc. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, 6 dioptria felett 50%-os OEP támogatás jár a szemüvegre. (De csak meghatározott keretekre és lencsékre lehet felhasználni, és csak akkor, ha az optika az OEP-pel szerződött, de ilyen egyre kevesebb van, mert az optikáknak nem éri meg a támogatott szemüveg. Az a helyzet, hogy ha valaki rászorul az OEP támogatásra, akkor nagyon alaposan utána kell járni, hogy hol lehet beváltani a receptet).
2018. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!