Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mire jó a pupillatágítás?...

Mire jó a pupillatágítás? Nekem miért nem csináltak szemészeten?

Figyelt kérdés

A kórházban voltam kivizsgáláson, ott +3-at mondtak, +1,5 cylinder pupillatàgítással.

Majd elmentem külön a szemészetre, ott géppel megnézték +0,25 +0,75 cylinder. És azt mondták erre nem kell szemüveg, mert feleset tudna írni, de semmi értelme.

Akkor most ki mond igazat? Vagy mivel a pupillatágítással nem látsz jól, ezért nem láttam?


2018. márc. 27. 13:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Távolra elég homályosan látok, a monitort se látom messziről.
2018. márc. 27. 13:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne a kórházba menj, hanem egy optikushoz, pl. Ofotért, Vision, iylesmi. Ott bemérik a szemed és csináltathatsz is kb. azonnal szemüveget.


Nekem a Visionnál kicsivel több, mitn egy óra alatt megvolt a szemüvegem. Kiválasztottam egy keretet, bemérték a szemem, megnézték, melyik lencse jó bele és már aznap megkaptam.


Kórházi az fos, nekem is gyengébbet írtak fel, nem láttam vele...

2018. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát pupillatágításban kéne, ha pluszos... Igazából nem is az itt a lényeg, hogy kitáguljon a pupilla, hanem az a szemcsepp lebénítja a sugárizmot is (ami a szemlencse alakjának a változtatásáért felel), így lehet pontosan megmérni a dioptriát, ugyanis mivel a távollátóknak mindig feszül a sugárizom, ezért beáll egy ún. akkomodációs görcs. Így hiába nézik meg, hiszen a refraktométer fénye normálisan törik meg a domborúbb szemlencse miatt, és azt fogja mutatni, hogy nincsen semmi gond. Pedig van :)
2018. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!