Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha különböző a két szemem...

Ha különböző a két szemem bázisgörbülete, és nincs ugyanabból a márkából mindkettőnek megfelelő, akkor rendeljek másfajtát mindkét szemhez, vagy legyen ugyanolyan?

Figyelt kérdés
A jobb szemem 8,7-es, a bal 8,8-as görbületű. Ha nem ugyanabból a fajtából rendelek az a jobb, vagy az, ha pl.: mindkettőre 8,8-ast?

2018. márc. 27. 13:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben észrevettem, hogy nem írtam bele, hogy kontaktlencséről beszélek.
2018. márc. 27. 14:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Látom, még senki sem válaszolt. Ha tudod a görbületet, akkor voltál szemészeten kontaktlencse teszten, ott mit ajánlottak? Nem feltétlen kell mindkét szemedre azonos márka. Pl édesanyám is két különböző márkát használ, neki mondjuk az egyik szemébe tórikus lencse kell, azért. Én is hordok lencsét, a szemész a jobb szememre 8.6-osat, a balra 8.7-eset adott. Őszinte leszek, én a próbaidőszak után nem vettem őket újra, hanem rendeltem más márkát, aminek a jobb lencséje szuper, a ballal viszont nem látok élesen (a diaméterben 1/10 eltérés van). Szóval hamarosan elmegyek egy másik szemészhez és ki-kísérletezzük, melyik a legjobb a bal szememre. Ezt ajánlanám neked is, lehet, hogy pár márkát ki kell majd próbálnod. De amint mondtam, igen, lehetséges, hogy két különböző márkát használj.
2018. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. ápr. 5. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!