Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan, akinek több hét...

Van olyan, akinek több hét után sem megy a kontaktlencse betétele/kivétele?

Figyelt kérdés
Ma kaptam lecséket, az optikában több, mint két órát szenvedtem velük, míg sikerült betegyem. A jobb szememmel kezdtem, az telt vagy másfél órába, a bal már sokkal hamarabb ment. Így utólag nem is ezzel van a problémám, hanem a kivétellel. A bal szememnél elég jól sikerül egy 10 perc után ki tudom venni úgy, hogy a jobb mutató és hüvelykujjammal kicsippentem, de a jobbnál valahogy sehogy nincs ez kezem ügyében. Esetleg van valami ötletetek, hogy próbálhatnám még? Előre félek a holnaptól, hogy hogy fogok boldogulni vele.

2018. ápr. 3. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Optikából nem engedtek el, míg meg nem tanultam...
2018. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem egy bonyolult muvelet pedig, elso alkalommal is konkretan egy perc alatt ki lehet venni mindkettot...
2018. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szoktam, mintha "kitörölném" a szememből, nem tudom ennél jobban megfogalmazni. Nekem is nehezen ment, még hetekig reszketve álltam reggelente a tükör előtt, de aztán belejöttem. Már 19 éve használok kontaktlencsét :)
2018. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is csak a jobb oldali kivétellel van bajom. Persze, ki tudtam venni, de nem tudom, hogy, mert valahogy lecsúszott a szemgolyóm aljára, es onnan ráragadt az ujjamra. Az úgy nem csúszhat be a golyó mögé vagy alá, vagy ilyesmi? (bocsi, ha hülye a kérdés)
2018. ápr. 3. 20:02
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat :)
2018. ápr. 3. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es

Azért este 6-kor ők is bezárnak...

2018. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem csúszhat be a golyó mögé!!! Ha alulra szorul be, az még a jobbik eset, nekem mikor a hidegtől könnyezett a szemem, sokszor felment felülre, és csak gumiszívókával tudtam kioperálni. (félkemény lencse, 1cm-es)

Nekem ráment egy nyaram, és nem tudtam megtanulni 45 percnél kevesebb idő alatt betenni vagy kivenni. A következő nyáron sikerült.

2018. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta már egy-kettőre sikerül nekem is. :))
2018. dec. 9. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!