Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet ez gond a későbbiekben?

Lehet ez gond a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem is tudom, hogy hol kezdjem.

Pénteken mikor felszálltam a vontra, leültem észrevettem, hogy egy kis kör alakú a 0.7mm toll végének a megfelelő méretű fekete pontocska szállingózott a szemem előtt a látótéremben.

Ez tegnap sem múlt el, ugyanúgy észleltem. Kint ülve, csukott szemmel néztem előre, ekkor is zavart. Mivel ma szintén zavart, így szóltam szüleimnek, irány a szemészet.

KB 1-1.5 éve voltam utoljára szemészeten.

(Másfél éve történt egy eléggé rossz eset. Mikor a drágalátos osztálytársam kB 3m távolságból belevilágított bal szemembe. Én pedig elbambultam szóval nem csak pár másodperc volt. Ezt érdemes lenne most megemlítenem a szemészeten? Mert akkoriban nem tettem. De vizsgálták a szemem kék színű fénnyel illetve valami sárga fénnyel illetve a pupillám is. Elvileg akkor minden rendben volt a szememmel.)

Nem tudm, hogy károsodhatott-e akkor a szemem.


De az az egy biztos, hogy ha Pl fényképezőgép optikai keresőbe pénteken(Média Makrtban) belenéztem csak úgy szúrta a bal szemem. Másrészt ha kint vagyok napszemüveg nélkül nem tudok meglenni.


Szóval érdekelne, hogy kettő eset összefüggésben van e esetleg illetve lehet e gond a lézer pointeres eset miatt?

Átkozom azt amikor nem fordítottam el a fejem, elbambultam.

Akkor nem nagyon tudtam, hogy ártalmas lehet, de a napokban ennek is utána néztem és eléggé be vagyok fo§va..


Remélem nagyjából érthető vagyok.

Szemészetre mindenképp el fogok menni, mert ott megmondják, hogy miért látom ezt a fekete pontot.

Nagyon remélem, hogy nem a szememnek van gondja, mert mondhatni stresszesek a reggelek, mindig versenyzek a vonattal, hogy ki ér hamarabb a helyszínre.. Szóval rohanás a reggel, de ezen nem ártana változtatnom.


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

Érhetetlenségért elnézést kérek, de már 3.napja idegesít ez a cucc. Ma még hagyján. Tippem az, hogy fehér fényre amit a telefon illetve táblagép stb bocsát ki arra érzékeny a szemem, mert Canon gép nagyon fehéres volt, szúrta szemem míg a mellette lévő Nikon melegfehérhez hasonló, nem volt zavaró. De ha monitort állítottam az iskolában akkor is a hideg fehér szín majdnem kiütötte a szemem.)

U.i nem vagyok troll, komolyan kérdezek. Legalább ne lenne ilyen jellegű gondom.



2018. ápr. 8. 21:04
 1/3 A kérdező kommentje:

Egyébként 20 éves vagyok, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében élek. Kisvárdába, kórházba szándékozom vizsgálatra menni. Ezelőtt Demecserben voltam, ahol egy fiatal doktornő volt.


Általános iskolás koromban elküldtek Debrecenbe, mert az akkori védőnő csodálkozott, hogy kivilágítatlan táblát nem nagyon tudtam elolvasni.

Ott sem volt bajom, nem is volt panaszom sem.

De szerintem most másképp lesz.

Vagy csak én vagyok ennyire megijedve..

2018. ápr. 8. 21:09
 2/3 anonim válasza:
Én mindenképp megemlíteném a lézerpointeres esetet. Az is fontos lehet, hogy milyen színű volt, éreztél-e utána pár napig fájdalmat a szemedben, vagy káprázást? Jó lenne tudni a lézer teljesítményét is, de hacsak nem kerül elő a konkrté eszköz valahonnan, azt utólag már nehéz megmondani. Ha nagyon erős lett volna, azonnal pislogási reflexed lett volna, de anélkül sem szabad az ilyet hagyni. Ha a szemész tud papírt adni róla, hogy vélhetően lézer miatt van pontszerű látótér kiesésed, és voltak tanúk, akkor még fel is lehet jelenteni az illetőt (többek között).
2018. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Voltam szemészeten.

Semmi baja a szememnek a főorvos szerint.

Lézer sem okozott semmit az állítása szerint.

2018. ápr. 14. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!