Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kell megfelelően...

Hogyan kell megfelelően tisztítani a műanyaglencsés szemüveget?

Figyelt kérdés

Friss szemüvegesként eléggé meggyűlik a bajom a tisztítással. Nem tudom mivel óvhatnám legjobban a szemüvegem.

Vettem egy Optipolar nevű szemüvegtisztító folyadékot, de ezzel sem tudom "tisztára" törölni. Sokáig kell törölgetnem mikroszálas kendővel hogy ne legyen egy pici folt sem. Először langyos vízzel leöblítem a lencsét. Megtörlöm mikroszálas kendővel majd ezzel az Optipolarral áttrölöm, de kín szenvedés.

Illetve a szemüvegem és a lencse közötti területen mintha megült volna a por. Hogyan tudom onnan kitisztítani? Nálatok hogy néz ki a szemüveg tisztítása? Mi vált be legjobban? Mit rontok el hogy akár 10 percig is törölgetem hogy ne hagyjon nyomot a törlésem?

CSAK MŰANYAGLENCSÉS szemüveggel rendelkezők írjanak!



2018. ápr. 11. 00:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Béna mozdulattal csinálod, vagy utána nem törlöd le szárazzal... vagy rányomsz egy litert abból a cuccból, vagy így nem tudom...


Azt sem igazán értem, hogy hol mondod hogy megül a trutyi... a lencse pereménél, a keret találkozásánál?

2018. ápr. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém is állandóan maszatos, már beletörődtem. Eddig a nedves szemüvegtörlő kendők váltak be a legjobban, azokkal nem lesz csíkos, de általában csak papírzsebkendővel törlöm át, úgyis maszatos lesz újra pár percen belül.
2018. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én folyékony szappannal vagy mosogatószerrel szoktam. Először leöblítem vízzel, úgy, hogy egy kisebb víztócsa maradjon a lencsén. Ebben cseppentem a mosogatószert vagy folyékony szappant. Az ujjammal megdörzsölöm a lencsét, mindkét oldalon, mindenütt, aztán folyóvízzel leöblítem. Kis gyakorlás után már le tudom úgy öblíteni, hogy az összes víz leperegjen, a szélén marad pár csepp, azt letörlöm. Ha foltos marad, akkor nem mostam le jól a szappannal, vagy nem oldódott fel az összes szappan a vízben.


Másképpen nem tisztítom sosem, 5 év alatt összesen 3 kicsi karc keletkezett a lencsén, és azok sem tisztításkor.

2018. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1

elírtam a szövegem, igen a keret és lecse találkozásánal ragad meg valami.

#2

azt is próbáltam de nem jött be.

#3

nagyon sokan ezt ajánlják, úgyhogy azt szeretném kérdezni, hogy milyen márkájú folyékonyszappan mosod? nem tudom milyet szerezzek be, gonodlom ph semlegeset.

2018. ápr. 11. 22:05
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Mindenfélével, amit találok. Itthon a legolcsóbb teszkós van, valami Lorin a márkája talán. Szóval szerintem nincs jelentősége. Eleinte aggódtam, hogy esetleg baja lesz a lencsének a szappantól, de úgy tűnik, hogy nem lett. Sima szappannal (ami nem folyékony) nem működik olyan jól, attól homályos lesz a lencse, de nem maradandóan, le lehet mosni róla később.

2018. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha a keret és a lencse találkozásánál trutymós, akkor:


ha a lencse felületén, és mondjuk vékonyabb a lencse, mint a keret, értelemszerűen meggyűlik ott a szutyok, vagy kitörölgeted, vagy zuhanyrózsával odanyomsz vizet (feltéve ha olyan anyagú a szemüveg és a csavarjai, hogy nem korrodálódnak) (vagy úgy törlöd ki, hogy a törlőkendőn keresztül a körmöddel...)


ha a lencse szélén pereme és a keret között, tehát van hely a lencse és a keret között, ahová bemegy a kosz, az nem is látszik igazán, meg vagy a keret deformálódott, vagy nem lett tökéletesen a keretre csiszolva a lencse, úgy sok mindent nem lehet

2018. ápr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
ui.: előbb-utóbb a lencséről lekopnak a különféle bevonatok, pl. párásodásgátló, meg ilyenek... ezeket amúgy akár lehet pótolni trükkökkel, akár házilag is
2018. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogyan?
2018. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ, hogy melyik bevonatot (többféle van ugye, polárszűrős, párásodásgátlós, stbstbstb)


párásodásgátlásra (is) vannak mindenféle spéci spray-k, meg olyan féle szemüvegtisztítók, de mind drágább jóval annál, minthogyha szappannal (normál szappan) bedörzsölöd a lencsét, majd (erősen) letörlöd (mondjuk szappantól is függhet talán)

2018. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%
A normál szappant eleve távol kell tartani a szemüvegtől, mert abban lehetnek olyan szemcsék, amik csúnyán összekarcolhatják a lencsét.
2018. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!