Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemuvegemet allandoan,...

A szemuvegemet allandoan, vagy csak alkalmankent kell hasznalnom? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma lett szemuvegem, Ofotertben csinaltattam. A jobb szemem -0.25, a bal szemem -0.25 es +0.5

A kerdedem az lenne, hogy a szemuvegemet mindig hordanom kell? Kerdeztem a csajt, de kikerulte a kerdest, szerintem nem tudta vagy csak leszarta.

Valamint a - az tavolra vagy kozelre van?🤔



2018. ápr. 19. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
-0,25-öst? Soha.
2018. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert?
2018. ápr. 19. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
állandóan kell
2018. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A mínuszos a távoli dolgokat mutatja élesebben, a pluszos olvasáshoz, vagy közeli dolgok nézéséhez jó.
2018. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!🤓
2018. ápr. 19. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor használd, ha szükséges. Az állandó használatnál ellustul a szemed és a dioptriákat szépen feltornászod.

Sokkal hasznosabb a szemmasszázs, szemtréning, ami a szemizmokat nem hagyja elernyedni.

Lásd a YT, google.

2018. ápr. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Ne hallgass az ilyen hülyékre, kell hordani állandóan
2018. ápr. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha azt akarja, hogy szemüveg nélkül még rosszabbul lásson, mint eddig, akkor csak hordja. Márpedig sokszor nyűgös viselni, sportolás miegymás. A szem és az agy megszűnik kompenzálni, mert a kész képet kapja.

-0,25 annyira kicsi, hogy normális orvos ilyet fel sem ír.

2018. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen logikád alapján akkor a jól látó ember ("0 dioptriás") szeme lusta, mert a kész képet kapja... Értem én.
2018. ápr. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Mikor bementél hogy szeretnél szemüveget.

Ott felmérik az igényed először. Ott elmondod hogy állandóan kellett hordanod az előző szemcsit, vagy sem.

Utána a szemorvos ha megvizsgál, elkellett hogy mondja hogy állandó vagy sem. De mivel - így nem olvasáshoz kaptad, tehát az este kivételével állandóan hordanod kell. Valamint évente látogass el kontrollra a szemorvosodhoz. :)

2018. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!