Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen betegségeket jelezhet...

Milyen betegségeket jelezhet előre egy bevérzett szem?

Figyelt kérdés

1,5 hete bevérzett a bal szemem fehér része. A bevérzés előtti éjszaka nem volt semmi bajom. Másnap reggelre vettem észre, hogy nagyon nagyon bevérzett a szemem, és 1-2 napig rosszabbodott a dolog. Háziorvosnál megmérték a vérnyomásom, ami nem mérvadó, mert hiába túlsúlyos vagyok, alacsony a vérnyomásom - az orvosnál viszont jócskán magas volt, és hiába mondtam, hogy de alapjáraton alacsony, nem hisznek nekem sosem (ha orvost látok vagy a tudat bennem van, már magas a vérnyomásom).


Mielőtt elaludtam volna, a munkahelyi dolgokon gondolkodtam, szóval elképzelhető, hogy tudat alatt is ideges voltam és amiatt pattant el egy ér a szememben. Mérem a vérnyomásom azóta, ritkán esik normál tartományba, ha mégis, akkor biztos lehetek benne, hogy émelygek, hányinger, fejfájás. A bevérzés miatt szedek Rutascorbint, de nagyon nehezen múlik. Arra is gondoltam, hogy a munkahelyemen nagyon megerőltettem a szemem, mivel számítógépen dolgozom végig (pedig igyekszem minél több kisebb pihenőket tartani).


Ismerősök kérdezték, hogy voltam-e szemésznél pl szemfenék vizsgálatra. Mennék, viszont nagyon sokára kapok időpontot bárhová telefonálok. Kb 5 hónappal ezelőtt a másik szemem is bevérzett, akkor emlékszem, hogy nagyon ideges voltam valami miatt és akkor éreztem, hogy valami baj van, de az hamar elmúlt.


A kérdésem az lenne, hogy ha félretesszük a magas vérnyomást, pillanatnyi vérnyomás ingadozást, stresszt, akkor milyen betegségeket jelezhet előre egy ilyen szembevérzés? Készítek képeket a szememről, hogy legyen, amikor eljutok szemészhez, de biztos vagyok benne, hogy teljesen meggyógyul mire odaérnék. Nagyon érzékeny vagyok a frontokra, ma is fejfájással keltem, pedig az interneten mindenhol úgy írják, hogy ma, holnap és holnapután nem lesz semmilyen fronthatás. Elegendő folyadékot is iszom.


26 éves vagyok, szóval nem teljesen normális, hogy fél év leforgása alatt mindkét szemem volt bevérezve. Én a stresszre gondolok, de el akarok menni szemészetre.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2018. ápr. 29. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem előre jelzi, hanem a már meglevő betegségre hívja fel a figyelmet látványosabban. Itt van rögtön a normálisnál magasabb vérnyomás, amit le akarsz seperni az asztalról. Az viszont lehet túlsúly, sőt kezdődő cukorbetegség (II. típus), sőt enyhe érelmeszesedés kezdődő jele is. Mindez lehet egy mozgáshiányos életmód velejárója is.
2018. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem leseprem az asztalról, de ha egyszer alacsony mindig a vérnyomásom, nem tudok mit tenni. Akkor viszont a vérnyomásmérőnk rossz, amiért állandóan alacsonyat mutat. Direkt elvittem az orvoshoz a vérnyomásmérőt, és alig mutatott különbséget a két készülék. Mutattam az orvosnak, hogy ez mind az én vérnyomásom, nem hitte el, hogy alacsony. Felvetettem neki, hogy akkor semmi gond, küldjön be kardiológiára és tegyenek fel Holtert, állok elébe, de azt mondta, hogy ennyire azért nem súlyos a helyzet. Most is 108/69 és 82 volt a pulzus. Ha ez magasnak számít, akkor elkezdem szedni a vérnyomás csökkentőt, aztán még alacsonyabbra viszi a vérnyomásomat :D Szarkazmusnak szántam, de tudom, hogy alacsony a vérnyomásom, és nem vagyok hülye, csak az orvos nem hisz nekem (és nem az orvost nevezem hülyének, mert nem az, ő csak annak hisz, amit ott abban a pillanatban lát).
2018. ápr. 29. 08:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp utána fogok járni, hogy mitől vérzett be a szemem. Lehet többre megyek, ha felkeresek egy magánrendelést, és onnantól kezdve derüljenek ki, ha gondok vannak.
2018. ápr. 29. 08:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem tudom, hogy mitől, viszont ha nem államiba mész, pár nap alatt kapsz időpontot szemfenék vizsgálatra. Én is voltam, kb 5000 Ft volt, ha jól emlékszem. Pl.kezeletlen cukorbetegség is okozhat ilyen tünetet. Cukrod mikor nézték?
2018. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor néztük, amikor bevérzett, mármint aznap reggel, amikor észrevettük. 5.6 volt.


Már gondoltam arra is, hogy az állandó idegességet oldani, elkezdek citromfűteát inni (létező vagy nem létező betegségeimtől függetlenül). Hogy ne legyek ideges túlságosan, és ne állandóan :D

2018. ápr. 29. 09:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer kötőhártya gyulladás miatt vérzett be, szemészeten adtak szemcseppet és rendbejött.
2018. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!