Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek egy éjszakás...

Szerintetek egy éjszakás osztálykirándulásra mehetek kontaktlencsével? Van valakinek tapasztalata akár nyaralással, táborral, vagy csak egy éjszakával idegen helyen?

Figyelt kérdés

Sok lesz a szabad program, higiéniára legalább 2x annyira ügyelnék, mint itthon, vállalom az összes vele járó macerát. Nem tartom magam felelőtlennek.

Szappant, folyadékot, kéztörlőt vinnék, tükör telefonnal megoldható, plusz ismerem a helyet, van normális víz és asztal is.

Mielőtt kérdeznétek, nem, nem bírok ki két napot szemüveggel (elég az este is...), nem szeretnék belemenni az okokba, több annál, minthogy hiúság.



2018. máj. 7. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Én a havilencsét 2 hetente veszem ki egy hétvégére. Igaz nekem 172 dk/t-sek.

Ha neked is 120 felett van a napilencséd akkor simán kibír 2 napot csere nélkül :)

2018. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés, de mi az a dk/t? Alváshoz mindig ki szoktam venni, sőt, naponta 10 órát van bent kb, most sem akartam 14-nel tovább bent hagyni.
2018. máj. 7. 18:19
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Oxigén áteresztő képesség :)

A szemnek 120 kell,ha ezt tudja biztosítani a lencse hogy szabadon lélegezzen a szem,nem kell kivenni :)

2018. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Már 7 éve hordom így és októberben mondta a szemészem hogy teljesen egészséges a szemem,jobb mintha minden nap megnyomorgatnám :)
2018. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Elmondom az én esetemet.

Havi lencsém van, 3 éjszakára elmentünk osztálykirándulásra, otthon tettem folyadékot a lencsetartóba, hogy akkor legalább 1. éjszaka ne kelljen ezzel foglalkozni. Elég rosszak voltak a körülmények, ezért a wc-ben kellett ki-be tennem. És nem tudtam kezet mosni előtte. A legrosszabb az, hogy nem tudtam folyadékot cserélni, így utolsó éjszakára már elfogyott a folyadék a tartókában. Utolsó reggel már sikerült tennem rá folyadékot, amiben kb fél percet állt, utána betettem. És nem lett semmi baja a szememnek. Szerencsém volt 😂

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem lesz semmi gond :)

2018. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze. Miért ne? Én is mindig kontaktlencsét vittem a kirándulásokra is, mert a szemüveget nem szeretem. Sosem volt vele semmi baj. Tudsz kezet mosni, meg tudod tisztítani, tudod használni, ugyanúgy mint otthon. A kontaktlencsét nem érdekli, hogy hol használják :)
2018. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív válaszokat, most megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok olyan elvetemült, aki hajlandó ezzel "kínlódni". Környezetem annyira nem támogatja az ötletet, de persze ők nem is szemüvegesek, nem értik, milyen rossz dolog az.:D
2018. máj. 9. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek :D nekem szemüvegem sincs csak lencsém pedig elég rossz a szemem. (-3)

Minden optikában azt mondták, hogy nem lehet elsőnek lencsém, na addig kerestem amíg nem találtam egyet, ahol adtak 😂😂

2018. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem -3,5, de van hozzá szemüvegem, kb. 6 éves korom óta.

Nekem inkább azzal voltak problémáim, hogy hát, anno 14 évesen nem akartak lencsét adni az optikában, mert hát gyerek vagyok, majd 2 év múlva. Szerencsére találtunk olyan helyet, ahol nem volt ezzel gond, bár ott is picit furán néztek rám, mikor elmondtam a koromat.:D


Nem hiszem, hogy életkor függvénye ez, amennyire utáltam a szemüveget, már 10 évesen minden nap hajlandó lettem volna elvégezni az összes higiéniai tevékenységet a kontaktlencse körül.:D

2018. máj. 10. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!