Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek mennyi idő volt a...

Kinek mennyi idő volt a kontaktlencse megszokása? Mik a kezdeti tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Én a Vision Expressnél voltam, egyelőre csak negatív tapasztalatokkal. A szemüvegem -3,5 és -3,0-s. A vizsgálat után a doktornő mondta, hogy 0,25-tel erősebb kell már. Most raktam be másodszorra a próbalencséket, és furának érzem a látást vele. Nézem a papíron, a baloldali ugyanolyan mint a szemüvegem, de a jobboldali viszont az elmondottakkal ellentétben gyengébb, csak 2,5-ös, és érezhetően az okozhatja a fura látást, rosszabbul is látok vele ha felváltva letakarva nézegetek.


Aki járatok már benne, attól kérdezem, hogy ez szándékos, vagy ilyen amatőr hogy féllel gyengébbet rendelt, amikor mondta is hogy erősebb kellene?


2018. máj. 9. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit elrontott. Nekem lencse előtt szemüvegem se volt, és már elsőnek úgy éreztem, hogy nagyon jól látok vele, és sose fájt a fejem miatta, úgyhogy nagyon eltalálták a dioptriát.

Mindenképpen menj vissza

2018. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olvasgattam az értékeléseket, majd rátaláltam egy másik optikára, és már csak azokból a vélemyényekből leszűrve azt gondolom, hogy az egész Vision Expresst be kéne tiltani ahogy van, a szemorvostól pedig elvenni a diplomát és eltiltani minden ilyen jellegű tevékenységtől, ki tudja hány ember életét keseríti meg ezáltal, aki beletörődik hogy rosszul lát és azt gondolja ennek ilyennek kell lennie. Vissza fogok menni biztosan, csak nem ide.
2018. máj. 9. 20:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem szinte azonnal tökéletes volt és kényelmes, talán ha fél óra kellett, mire megszokta a szemem, nem kellene rossznak érezned, ha jót kaptál volna... Tutira elírták a rendelést :(
2018. máj. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szinte minden kinél változó mennyi idő alatt szokja meg a kontaktlencsét. Sőt, ez még lelkiállapottól is függ.


Egyelőre próbálj két szemmel együttesen nézni. Ha nagyon kellemetlen, rosszul látsz, és érezhetően zavar, menj vissza. Én azért először odamennék ahol a lencsét készítették.Elmondod az orvosnak a problémád és ismételten megvizsgál.Nem mindenkinél öknnyű elsőre eltalálni a megfelelő dioptriát, ráadásul a kontaktlencsével egész más látni mint a szemüveggel. Főelg annak, akinek kicsit problémásabb a szeme, pl. különbözőek a dioptriák.


Azt írod,hogy próbalencse, ez még nem is a végleges?Akkor mindenképp" vissza kell menni, lehet,hogy csak próbál egy kicsit kevesebb dioptriát, hátha azzal is menne.

2018. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Holnapra már van időpontom egy másik üzletbe, már a fogadtatáskor sokkal hozzáértőbbnek tűnt a hölgy és azt éreztem hogy érdekli hogy hogy látok. Igaz, hogy háromszor annyiba kerül, de többféle próbalencsét is rendelhetek, és sokkal alaposabban meg fog vizsgálni, azt mondta hogy legalább fél óra, de inkább 1. Ahol ezelőtt voltam ott 5 perc alatt lezavarta, és amikor kérdezgettem hogy a bal szememnek miért van ez a hibája, az volt a válasza unottan hogy "nem tanult meg látni".
2018. máj. 14. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szomorú tapasztalat, nekem az Ofotértben volt hasonlóan negatív :(
2018. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azóta elmentem egy normális magánrendelőbe, pár alkalommal hordtam is már a próbalencsét, nagyon jól látok velük. Az más kérdés hogy nekem hosszútávon lehet nem lesz jó, mert száraz a szemem az allergia miatt, de az már az én bajom.
2018. jún. 26. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Használj műkönnyet rendszeresen,van amit kifejezetten kontaktlencse viselőknek ajánlanak. Nekem pl a Refresh nagyon bevált. És igyál megfelelő mennyiségű folyadékot,ez fontos,tapasztalhatid is.
2018. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat iszok, ettől függetlenül száraz a szemem. Érdekes módon az allergia miatt a legritkább esetben viszket csak. A lencsét amikor berakom úgy érzem, hogy állandóan hűsíti a szememet ahogy párolog el a folyadék. Műkönny sem feltétlen szükséges, mert tudok szándékosan könnyezni ha akarok. A végső megoldás úgyis valami jobb szemüveg lesz, vagy ha lenne annyi pénzem akkor műtét.
2018. jún. 26. 21:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Ajánlott még allergiásoknak a napi lencse is, de az nem valami olcsó, bár ha alkalmanként használnád, akkor beválhat.
2018. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!