Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Felső szemhéjon, kis szemölcs...

Felső szemhéjon, kis szemölcs vagy árpaszerű dolgot vettem ma észre, vagy a kezdeményét, de nem duzzadt, piros. Nem fáj. Mi lehet? Ugye nem árpa?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre.


Olyan volt, mintha valami belement volna a szemembe, megnéztem a jobb szememet, felhúztam a szemhéjam, és akkor vettem észre.

Nem árpa, vagy lehet az, csak nagyon kicsi? Passzolok..


Nem duzzadt, nem piros.

Nem fáj így alapjáraton, hozzáérni nem akarok, hogy fáj-e!


Kontaktlencsés vagyok, mindig alaposan kezet mosok és direkt ügyelek, hogy mindig tiszta legyen a kezem, meg a tok is.


Nem szoktam sminkelni magam, kb. 1 éve nem sminkelek (barátom nincs, melóba nem kell, meg csak nyűg lemosni este... feltenni reggel meg szintén nem megy, mert sietek. Meg amúgy is kontaktlencsém van, nem akarok mindenféle izét rákenni magamra.


Kb. 1-1,5 hete bulizni mentem (évi 1X ha eljárok) és tettem fel sminket, a szememre is..


lehet régi volt a szemceruza? (háromnegyed éves)

egyszer volt, hogy leesett a földre anno, lehet ott ment rá kosz.


Rendes sminklemosóm sem volt itthon, csak ilyen balea-s szemhéjfesték lemosó, de vattakorong meg nedves törlőkendő nem, és nehezen jött le a smink.

1 napig félig sminkben aludtam, és csak utána lévő nap tudtam rendesen eltávolítani a sminket, nedves törlőkendő + balea lemosó kombinációval.


Lehet már itt van ez a "pötty" "szemölcs" vagy árpa egy hete?

Passz.


[link]


nem ilyen, mert a felső szemhéjon van, és nem duzzadt hanem ha felhúzom a szemhéjam, csak akkor látszik. a belső zúgon van egy kis pötty.


nem fáj.


ez ugye nem is árpa, vagy annak a "kezdeménye" lehet?


24/l



2018. máj. 12. 02:12
 1/4 A kérdező kommentje:

ehhez hasonló:

[link]


de csak 1 db van, és ezeknél is kisebb szerintem

a felső szemhéj peremén van

2018. máj. 12. 02:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedned, ez nem árpa, még a kezdeménye sem és meghalni sem fogsz tôle. Valami vírusfertôzés, akár a futószemôlcs.
2018. máj. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem azóta szoktak ilyenek lenni, hogy egyszer árpás lett a szemem. Az árpa ilyenből alakul ki, de nem biztos, hogy lesz belőle. Az a lényeg, hogy ne dörzsölgesd, magától el fog múlni.

Egyébként semmi köze a sminkhez vagy a szemceruzához, levegőben szálló portól lehet.

2018. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen 1 hónapja, 4-5 napot várj és kijön magától. NE DÖRZSÖLGESD!
2018. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!