Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kék szem védelme?

Kék szem védelme?

Figyelt kérdés
Világos kék szemem van és az a probléma áll fennt hogy nagyon érzékeny a fényre. Próbáltam a napszemüveget de kellemetlen mindenhova abba menni mert olyan mintha kerülném a szemkontaktust. Ha meg nincs rajtam akkor olyan lesz a szemem mint egy füvesnek. Sajnos az iskolába is így jártam múltkor. Rám szóltak hogy vegyem le a szemüveget és rakjam el, pár óra múlva pedig full vörös lett a szemem.. Azon gondolkodtam, hogy veszek sötét barna kontakt lencsét. Ti mit gondoltok erről a megoldásról? (15/L)
2018. máj. 13. 18:21
 1/9 A kérdező kommentje:
És ez a probléma télen is fent áll csak akkor a hó miatt. És azt kihagytam hogy nem csak vörös de fáj is.
2018. máj. 13. 18:23
 2/9 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a szemed színéhez. Inkább A-vitaminhiányáll mögötte.
2018. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmilyen vitaminban nem szenvedek hiányt:)
2018. máj. 13. 18:29
 4/9 anonim ***** válasza:
És ezt honnan tudod???
2018. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt honnan tudod ennyire biztosan?
2018. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sportolok ezért az átlagosnál gyakrabban járok orvoshoz szóval onnan tudom. De amúgy az A vitamin hiányának tünetei a hajhullás, hányinger, fejfájás, farkas vakság nekem egyik sincs. Sötétbe ponthogy jobban látok mint világosba.
2018. máj. 13. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kék a szemed, nem kéne érzékenyebbnek lennie. Az csak a szivárványhártya pigmentáltsága, semmi köze ahhoz, hogy mennyi fény jut be a retinán. Menj el szemorvoshoz, mert ez nem normális, lehet hogy valami betegség van a háttérben.
2018. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok embernél az A-vitamin kisebb mértékü hiánya orvosilag még nem kimutatható, az általad felsorolt tünetek a SÚLYOS esetekre voantkoznak.

Ha valaki aránylag soka van képernyö elött, vagy egyéb okból erölteti valamennyire a szemét, akkor a szervezetnek fokozott mértékben van szüksége A-vitaminra, ennek hiánya elöször kötöhártyagyulaldás-szerü tüneteket, többek közt fényérzékenységet okoz.


Mégha nem is hiszed, semmit nem vesztesz, ha elkezdesz egy hat hetes kúrát. Ha más nem, a böröd szebb lesz töle, de ha még a szemed is javul, akkor megérte.


Mellesleg érzékeny, bevörösödö szemre kontaktlencsét nem szabad használni, emellett a barna lencse nem változtat semmit a fényértékenységen.

2018. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is kék szemem van, világos hajam, fehér bőröm. Nem csak a napra/fényre érzékenyebbek a világos szeműek, hanem a füstre, vegyi anyagokra, sminkszerekre, stb. A kontaktlencse nem megoldás, az is okozhat fizikai irritációt. Nekem nyáron vagy hóban a tükrös lencsék váltak be. Zárt térben a légkonditól vagy a huzattól is nagyon ki tud száradni és vörösödni a szem, gyógyszertárban lehet venni jó minőségű szemcseppet.
2018. máj. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!