Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem jó az új szemüveg, mi a...

Nem jó az új szemüveg, mi a teendő, hogy ne kelljen ráfizetnem?

Figyelt kérdés

a történet a következő:


régi szemüvegem hez képest fél dioptriát voltak hajlandóak csak emelni annak ellenére hogy a jobb szememre kettővel kellett volna és hogy majd menjek vissza új szemüveget csináltatni,de most ezzel a szemüveggel a bal szememre élesen látok a jobbra viszont tompán és így nagyon rossz.az erőltetéstől bevérzett tegnapelött a szemem.


ilyen esetben ha visszamegyek mire számítsak?

a fogyasztó védelem mellettem áll ebben az ügyben hogy a pénzemért a megfelő dioptriát kapjam vagy készüljek hogy még 50ezret kell fizetnem


valaki hasonló cipőben? tapasztalat?



2018. máj. 16. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, te is szemorvos vagy, hogy tudod mennyit kell emeljenek? Vagy honnan tudod mennyit kell emeljenek? Nyilván nem véletlen, hogy ilyet írtak fel. Valószínűleg ha így is van, akkor azért emeltek csak felet, mert magas dioptriakülönbség esetén nem tud összhangba jönni az agy. De jó lenne pontosítanál.

Szerencséd van, a témához értek.

Egy optikai dolgozó

2018. máj. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tegnap voltam külön szemészeten ahol bemérték a szemem és megmondták hogy fél dioptriánál simán emelhettek volna többet.pont hogy így van nagy különbség a két dioptria közt hogy a jobb lencsén is csak felet emeltek mert úgy rmlottak a szemeim hogy dioptriában közelebb kerültek egymáshoz,de én ne haragudj egy szemésznek jobban hiszek meg a saját két szememnek hogy nem látok vele jól ne haragudj
2018. máj. 16. 10:34
 3/4 szenes43 ***** válasza:
Karácsonyra kaptam az optikushoz szóló kupont ajándékba. Egyszer rászántam magam és felkerestem. Addig csak köszönt míg a szomszéd szobában a szemorvos ától cettig meg nem vizsgált és rakta a keretbe a lencséket. Közel s távolra látás és olvastatott. Amikor minden paraméter rajta volt a papíron akkor kiválasztottam a keretet és mondta hogy felhív ha kész lesz. Azt kaptam amit a szemészorvos megfelelőnek vélt. Nálad nem tudom mit nézett és ki nézett ha gyengébb dioptriát kaptál,hiszen a próbánál már észlelhetted hogy az egyik kevés. Nem olcsó ezért vizsgálja meg készítés előtt az optimális lencséket egy hozzáértő.
2018. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
tudta hogy gyengébb lencsét ad mert mondta h pár hónap után menjek vissza másikat csináltatni
2018. máj. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!