Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen érzés kontaktlencsét...

Milyen érzés kontaktlencsét viselni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy először meg kell szokni, de mire számíthatok? Szúrni fog, vagy ilyesmi? Valami olyasmit hallottam már, hogy azoknak ajánlják, akik ki tudják nyitni a szemüket a víz alatt... Mennyi igaz ebből?

2018. máj. 20. 07:42
 1/9 A kérdező kommentje:
El tud csúszni a kontaktlencse? Ha igen, mennyire csúszik el, és hogyan lehet kivenni?
2018. máj. 20. 07:54
 2/9 A kérdező kommentje:
Ill. ha el tud, mitől csúszhat el?
2018. máj. 20. 08:23
 3/9 anonim ***** válasza:

12 éve van kontaktlencsém,de még az életben nem csúszott el,pedig párszor aludtam is benne.

Nem kell tőle parázni,nem érzed,hogy benne van a szemedben.

Néha előfordulhat ,hogy bök mikor beteszed,de akkor ki kell venni,lemosni és visszarakni,ennyi.

2018. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"akik ki tudják nyitni a szemüket a víz alatt" ez valami óriási nagy hülyeség, az életbe nem hallottam ilyet :D


Egyáltalán nem érzed, hogy bent van. Szóval semmilyen érzés :) mintha nem is lenne semmi a szemedben.

Ha esetleg szúrna, akkor az azért mert fordítva teszi be az ember vagy esetleg kicsit kiszárad a szemed. Egy kis gyakorlás és kb fél percet vesz el naponta az ember életéből, hogy berakja vagy kivegye. Az optikában megtanítják hogy kell használni és helyesen ápolni.

2018. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elcsúszni pedig akkor csúszhat el, ha nagyon kiszárad a szemed vagy már régi a kontaktlencse, de ugye ezért van, hogy havonta kell cserélni. Nekem kb egy évben egyszer, ha elcsúszik ilyesmi miatt, de erre ott a szemcsepp, meg egy kicsit megdörzsölöm a szemem és máris jó. Egyébként majd látni fogod, hogy milyen kis rugalmas, simán a szemgolyóra rácsúszik magától a lencse.
2018. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. máj. 20. 11:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyám valamiért le akar beszélni róla, ő mondta azt is hogy azok bírják csak akik ki tudják nyitni a szemüket a víz alatt. Nemtudom honnan szedte. Akárhányszor beszélni szeretnék vele a kontaktlencséről, elkezd velem veszekedni hogy ,,Hagyjál már a hülyeségeddel, ne beszélj már folyton erről a szarról, lehet nem is lesz jó meg begyullad meg szúrni fog!". Egyszer nem tudok vele normálisan beszélni
2018. máj. 20. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, nem tudom anyukád miért ellenzi ennyire, és miért mond ilyen hülyeségeket. Hihetetlen nagy könnyebbség a szemüveggel ellentétben. Viszont, ha anyukád nem támogat, akkor nem tudom te hány éves vagy, de nem biztos, hogy te magad ki tudod fizetni. Azért nem olcsó sajnos. Kontaktlencse fél évre minimum 20 ezer de inkább több, tisztítófolyadék kb két havonta 3000 forint.
2018. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, szemüvegem van. Ez 37.000 körül volt, olyan nagy eltérés nincs, és nem vagyunk olyan helyzetben hogy ne tudnánk kifizetni. Valószínű jobban is látnék vele mint szemüveggel
2018. máj. 21. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!