Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A sasszemklinikán -7 -es vagy...

A sasszemklinikán -7 -es vagy annál rosszabb látást tényleg lehet ugy műteni hogy ne kelljen hordania szemüveget?

Figyelt kérdés

A tájékoztatóban az van hogy igen,de nem vagyok olyan biztos benne.Mások azt állítják h -7-est nem tudnak ugy műteni legalábbis más klinikán nem.

köszi a válaszokat.



2018. máj. 20. 15:04
 1/2 anonim válasza:

Lehet műteni.

pl. LASIK-nál d=-11től egészen D=+5ig lehet ámbár függ a lencséd vastagságától, mert ugye abba égeti bele a megfelelő vénytörést.

a PRK (ami ott van) az eléggé hasonló csak nem egyszerre hat hanem van egy kis idő amíg teljesen beáll utána de azzal is lehet kb -11ig műteni de megint figyelembe kell venni a szemed adottságait. Van akit mondjuk -2vel nem tudnak műteni mert nem biztonságos. Mondjuk a PRK-t vékonyabb lencse esetén is el lehet végezni.

2018. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ. de nekem femto lesz, mert lassan gyógyulok. és mert gyorsan kell mennem dolgozni. így is alig engednek el és nem fogják fel h kell gyógyulási idö. a femtovalé állítolag gyorsabb a gyógyulás. köszi, kicsit megnyugodtam. remélem lehet műteni a szemeimet.
2018. jún. 5. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!