Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a kontaktlencse elmozdul...

Ha a kontaktlencse elmozdul pislogás közben az annak a jele hogy fordítva van bent?

Figyelt kérdés
Netről rendeltem 1 évet bíró színes kontaktlencsét eseményre. Azt@n most gyakorlok. Viszont bárhányan irják mutatják képen is nem látom a különbséget ki-befordítva. Full ugyanolyan a pereme meg minden. Ha pislogásnál elcsúszik kiveszem és megfordítom lemosás után. Olyankor meg az a baj hogy jobban érzem h benne van. Ez csak a bal szemnél lehet a szemem túl érzékeny nem tudom. A jobb szemet mindig elsőre eltalálom, nem is csúszik el, és olyan mintha ott se lenne. Mi lehet a gond?

2018. jún. 3. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Az átmérő lehet inkább a baj, legközelebb rendelj kisebbet.

Nekem egy pár hónapja volt ilyen problémám a lencsémmel, mert a gyártó megszűntette az egyik méretet és amit vettem helyette az folyton elcsúszott... Utána vettem a kisebbet és az tökéletes.

2018. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel színes csak fix méret van. Vagy "standard". Nem is engedte hogy válasszak méretet rendelésnél. De akkor megnyugodtam hogy nem rontottam el semmit szimplán nem teljesen az én méretem. Az lehetséges, hogy ennél a lencsénél mindegy, hogy ki vagy be van fordulva, csak tiszta legyen?
2018. jún. 3. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Görbület az oka

Amúgy, dobd ku a pi csába, ezek max 1 viselést bírnak! Nem mellesleg kontaktlencse bemérés és betanítás nélkül nem rakunk ilyesmit s szemünkbe, mert a látás is rámehet.

2018. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak a helyes oldalon lehet betenni,kifordítva nem, szerintem úgy elég kényelmetlen is lehet.


Hármas: igazad van, éreztem, hogy nem azt a szót keresem, amit leírtam, de a görbület nem jutott eszembe :D

2018. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!