Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencsetol tenyleg...

Diana- kérdése:

A kontaktlencsetol tenyleg megvakulhatok? Nagyon felek, tobbi lent!

Figyelt kérdés
Elmentunk szemeszetre es megkerdezte az orvos hogy mert akarok kontaktlencses lenni (rajtam volt a proba lencse es ugy vizsgalt meg). Mondtam hogy a kek szin miatt erre igy mondta kb flegman “ ennek 5x anyi eselye van hogy megvakulj , minek akarsz kontaktlencses lenni?! Nem kene kockaztatni” sirtam is az orvos miatt de foleg azer amit mondott hogy megvakulhatok es mondta hogy volt egy hasonlo koru lany es az csak beledobta a lencset a tartoba es nem tudtak megmenteni... kerdeztem hogy akkoris megvakulhatok ha tisztitom? Azt mondta hogy igen..😭😭😭😭 mit csinaljak? En nem akarok megvakulni de nem akarok barna szemu se lenni ilyen vilagosbarna es ajh nekemcnem tetszik😭 es anyira kocsog volt az orvos😭😭😭 megijedtem nagyon abban a pillanatban amikor mondta.. elso az volt amikor hazaertthnk hogy kiszedtem a kontaktlencset felek mar felvenni😔😭😭
2018. jún. 5. 16:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja es 15/L
2018. jún. 5. 16:31
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi vaaan? Menjél el egy másik orvoshoz. Mért vakulnál már meg egy kontaktlencsétől? Hogy árulhatnának már olyan orvosi segédeszközt, ami rendeltetésszerű használat mellett maradandó károsodást okoz? A szülőd, aki veled volt, ugyanígy értette?
2018. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Aha ő azt mondta hogy akkor nekem kel leldontenem mi legyen es o is ott volt hallotta:(
2018. jún. 5. 16:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is békülj meg magaddal: a barna szem gyönyörű, a világosbarna meg egyenesen különleges. És nem, nem fogsz megvakulni a kontaktlencsétől.
2018. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Elnézést! Lehet,hogy félreérthető volt ahogy írtam!

A dr-nő azt mondta,hogy a rendeltetésszerű használat mellett is fennálhat a kockázat!! Ez igazán meglepett! Tehát: állítólag létezik olyan fertőzés,ami pár óra alatt is okozhat,visszafordíthatatlan látáskárosodást ill vakságot! Számomra is igazán fura az elmélete sőt,a szüleim is meglepődtek a mondandóján.....!!!!

2018. jún. 5. 16:59
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor ha hordom mindig es normalisan tisztitom akkor nem lehet semmi baj? De akkor nem ertemchogy miert monsta az orvos ezt..:(
2018. jún. 5. 17:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Rendes tisztítás mellett miféle fertőzésről beszél?
2018. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a doki belefuthatott rendelési időben már pár tinibe, akik csesztek rendesen tisztítani a kontaktlencséjüket, és úgy gondolhatja hogy a korosztályod lusta magára vigyázni.
2018. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolso! Ez lehet amugy
2018. jún. 5. 19:44
 10/17 anonim ***** válasza:
Ettől még nem kellne azt gondolni hogy az ÖSSZES kamasz hülye, és nem vigyáz magára.
2018. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!