Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti mit tennétek, hogy álnátok...

Újj Dávid kérdése:

Ti mit tennétek, hogy álnátok ehez az egészhez?

Figyelt kérdés

Én magam sem tudom miért írom ki ezt a kérdést, talán csak egy kis megértésre vágyom

Több mint 2 éve volt egy balesetem aminek a következménye, hog bal szememre megvakultam.

Az önbizalmam ez idő alatt kicsit megingott e miatt

Az a legfurcsább, hogy abban a 2 évben fel sem fogtam hogy bal szememre nem látok és a mai nap kezdem el érezni hogy hiányzik, hogy úgy lássam a világot mint Ti

Néha olyan érzés mintha egy álomban lennék, de tudom hogy nem és ez fáj



2018. jún. 5. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
25%
Örülj hogy élsz. :)
2018. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
És mi lenne, ha inkább felfedeznéd, HOGY látod úgy a világot, ahogy a legtöbben nem? Mert bizonyára tudod, hogy a szervezet még felnőttkorban is képes kompenzálni a kieső érzékszerveket a többi felfejlesztésével... Olyan érzékelésre tehetnél szert, amilyen nincs mindenkinek és ezt Te magad is előremozdíthatod, fejlesztheted, ha elkezded figyelni, hogy mit érzékelsz másképp mint korábban. Tehát ha nem arra fókuszálnál, hogy mi hiányzik, hanem hogy mi lett más vagy mi lett több, intenzívebb, árnyaltabb. De azt is el tudom képzelni, hogy akár az agy működése is megváltozik ettől, hiszen az agynak innentől szokatlan matematikai műveleteket kell végeznie ahhoz, hogy ne menj neki egy lámpaoszlopnak és ha az agy fejlődik egy területen, az általában más területeinek fejlődését is magával vonja. Pl. mivel az egyik szemed kiesésével a térérzékelés kap egy gellert, lehetséges, hogy az agy megpróbálja majd átvenni a feladatot és a térbeli gondolkodóképességed meg felfejlődik. Ha ehhez jó memória társul, fejben kirakhatsz egy Rubik-kockát. ;) Viccet félretéve, az ilyen új készségekkel, képességekkel akár egy új szakmát is találhatsz, amiben egyedivé és kiválóvá válhatsz. Minden azon múlik csak, hogy állsz hozzá ehhez az új helyzethez.
2018. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!