Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Volt már valakinek éves...

Volt már valakinek éves kontaktlencséje? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

2018. jún. 5. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Habár nekem még nem volt éves lencsém, hasznos tanáccsal szolgálhatok.

A szemészem a családból van, eléggé átbeszéltük anno a témát, amikor lencsés lettem. A lencsék még tisztítás mellett sem teljesen biztonságosak, sajnos nem annyira nehéz egy fertőzést összeszedni. Amikor felbontjuk a lencsét, akkor ugye steril, de a mindennapos használat során kerülhet rá olyan anyag, amit a tisztító folyadék nem tud eltávolítani.

Én a havi és a kéthetes lencse között vaciláltam, aztán kiszámoltam fél évre a költségeket és a havi lencse csak pár száz forinttal olcsóbb... Az éve árát nem tudom, lehet ott nagyobb a különbség.

Nekem a szemem egészsége nem éri meg azt a kis különbséget, sokkal jobb, hogy gyakrabban cserélem, kisebb a fertőzésveszély.

2018. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, én nem tudom, de nekem a 70-80-as években egy-azaz 1 db- lágy kontaktlencsém volt, azt használtam. Az első évben még volt egy kemény is, de aztán azt már nem használtam, csak a lágyat. Akkoriban 3 féle lágyat lehetett kapni, angolt, németet meg finnt. Kipróbáltam mindet, a finn volt a legjobb, végül azt vettem meg. 2000Ft volt. Egy lemezjátszó meg 4000, összehasonlításul. A szemüvegre nem emlékszem, most hirtelen.

A Bajcsy-Zsilinszky út elején volt a kontaktlencse bolt, ott kb havonta kellett tisztítófolyadékot vennem, meg a másikat, amiben tartottam. Évente be kellett adni valami mélyebb tisztításra, néhány nap múlva visszaadták.

Nem volt soha semmi fertőzésem, semmi bajom a szememmel. Pedig belvárosban közlekedtem, buszról le, villamosra föl, le a metróba, ami belefért.

2018. júl. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!