Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemembe ment a szempilla,...

Szemembe ment a szempilla, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Rajt volt a szempilla a szememen. Megpróbáltam leszedni, de nem tudtam. Nagyon ragaszkodott a nyálkás szememhez. A sok pislogás miatt a szem alsó hélya alá került. Kicsit irritál, de nem fáj. Este a szem kidolgozza majd, vagy ezzel előbb utóbb el kell menni orvoshoz. Még nem fáj, nem szúr. Kb olyan érzés néha, mintha száraz lenne a szemem.

2018. jún. 13. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban szempilla, azt reggelre a könny és más szemváladék kisodorja
2018. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem rengeteg alkalommal volt már hasonló. Olyankor megpróbáltam leszedni, ami az esetek többségében nem sikerült, nekem is csak a szemhéjam alá sikerült beterelnem. :'D Reggelre viszont kijött. Ahogy a szem kiválasztja a szára felesleges anyagokat, (csipa képződik) annak folyamán a szempilla is útra kell majd a többi kiválasztandó anyaggal együtt.


Fájni egyébként nem fáj kifejezetten, amég a szemedben van, inkább csak kellemetlen, kárt pedig csak akkor tud okozni, ha hosszú ideig marad a szemen.


Szóval nagy valószínűséggel reggelre távozni fog, ha pedig nem, akkor bő vízzel mosd ki a szemed. Amikor nem jött ki magától, akkor én is ezt tettem, szóval megintcsak meg tudlak nyugtatni azzal, hogy "nekem már sikerült", szóval neked is menni fog. :D A nyitott szemembe csapkodtam két kézzel a csapból folyó vizet, majd nedves (és tiszta!) törölközővel dörzsölni kezdtem. :D

2018. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alsó szemhéjad fogd meg két ujjal, és csípd össze. Emeld el egy kicsit a szemgolyótól, és húzd felfelé a felső szemhéjra rá. Így ismételgesd, és ki fog jönni.
2018. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még aznap kijött a szememből. A szememen az orr nyereg felé utazott a szempilla, kb. 1 óra múlva tökéletesen megtudtam fogni a körmömmel és ki is szedtem. :)
2018. jún. 14. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!