Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegben máshol látom a...

Szemüvegben máshol látom a tárgyakat, ez normális?

Figyelt kérdés

Most lettem szemüveges -1.5 dioptria.

Mondjuk ha a teremben felnézek 10 méterről az egyik kistáblába, szemüveggel 20-30 centire máshol látom a tábla elhelyezkedeset (Pl magasabban van), mint szemüveg nélkül, meg kicsit mintha kisebbek is lennének a tárgyak. Ennek mi az oka?

Elméletben ha mondjuk célba kellene dobnom, máshol látnám a célpont elhelyezkedeset is, és nem tudnám eltalalni, igaz?

Melyik a valódi helye, amit szemüvegben látok, vagy amit szabad szemmel?



2018. jún. 17. 22:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak egy szerény vélemény:

Én tuti visszamennék a szemészhez. Sztem nem oké. (Igaz nem vagyok szemüveges, de a másfél dioptria az nem olyan nagyon sok hogy így félre láss)

2018. jún. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szemüveggel látsz jól
2018. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Normális. Nincs ilyen, hogy "valódi helye", az agyad megtanulja, hogy mi hol van hozzád képest, ezt hívják szem-kéz koordinációnak. A szemüvegben máshol látod a dolgokat, mint szabad szemmel, ezért ez a koordináció kicsit eltolódik. Én eleinte szemüvegben nem tudtam pl. biciklizni, de pár hét után már ment. Szóval meg fogod tanulni, szokni, no para. Az első pár héten azért kritikus helyzetekben tedd félre a szemüveget, pl ha a túrógombócot pakolod be a forró vízbe, ne égesd meg emiatt a kezed.

2018. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd hozzászoksz. Az meg, hogy ksiebbek a tárgyak, normális mínuszos szemüvegnél. Optikai oka van. Pluszosnál nagyobbak :)
2018. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!