Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minden monitortól fáj a...

Minden monitortól fáj a szemem, csak a régi laptopomtól nem. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Egyedül a régi laptopomat tudom úgy használni hogy semmi baja tőle a szememnek, pedig PWM-es és fullon van a fényereje, mégsincs tőle semmi baja a szememnek. Ezzel szemben az asztali pc monitoroktól egy pillanat alatt begyullad a szemem és minél tovább nézem őket, annál rosszabb a helyzet. A monitorok közül kettő flicker free, mégis durván begyullad tőlük a szemem, ahogy az LCD tévétől is. Vettem új laptopot, de attól is rögtön begyulladt a szemem, úgyhogy vissza kellett küldenem.

Mitől lehet ez? Miért csak a régi laptopot bírja elviselni a szemem és miért készül ki minden mástól?



2018. jún. 18. 13:25
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert ezek a kijelzők sok kék fényt bocsájtanak ki. Olyat kell venni, ami tudja ezt csökkenteni.
2018. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megfigyeltem hogy a laptop teljesen máshogy kezeli a színeket, mint azok az eszközök. Akkor gondolom ez is a kék fény miatt van. Így már meg tudom érteni hogy az elméletileg eyecare monitorok is miért égetik ki a szemem. Köszi.
2018. jún. 18. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Töltsél le kékfényszűrő alkalmazást
2018. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azok csak "hivatalosan" szűrik ki a kék fényt, valójában képtelenek rá, tapasztaltam. Tudományos folyóiratban olvastam hogy tökmindegy hogy állítod át a kijelzőt, ugyanúgy sugározni fogja a kék fényt.
2018. jún. 20. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a régi laptopnál LCD volt a háttérvilágítás a maiaknál meg LED van. A kettő elég eltérő fényt ad. Annyit tudsz csinálni, hogy felteszel egy bluecontrol alkalmazást, pl f.lux-ot, aztán megnézed, hogy javul e. Esetleg bluecontrol szemüveget veszel. A színhűségnek búcsút lehet mondani vele, mert a kékből zöld lesz, ha felhúzod maxra, de a legtöbb munkánál ez nem probléma.
2018. dec. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!