Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Minden monitortól fáj a szemem, csak a régi laptopomtól nem. Ez hogy lehet?

Egyedül a régi laptopomat tudom úgy használni hogy semmi baja tőle a szememnek, pedig PWM-es és fullon van a fényereje, mégsincs tőle semmi baja a szememnek. Ezzel szemben az asztali pc monitoroktól egy pillanat alatt begyullad a szemem és minél tovább nézem őket, annál rosszabb a helyzet. A monitorok közül kettő flicker free, mégis durván begyullad tőlük a szemem, ahogy az LCD tévétől is. Vettem új laptopot, de attól is rögtön begyulladt a szemem, úgyhogy vissza kellett küldenem.

Mitől lehet ez? Miért csak a régi laptopot bírja elviselni a szemem és miért készül ki minden mástól?

Keress kérdéseket hasonló témákban: laptop, PC, kijelző, monitor, szem, gyulladás

2018. jún. 18. 13:25  Privát üzenet  

A válaszok
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Mert ezek a kijelzők sok kék fényt bocsájtanak ki. Olyat kell venni, ami tudja ezt csökkenteni.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. jún. 18. 14:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megfigyeltem hogy a laptop teljesen máshogy kezeli a színeket, mint azok az eszközök. Akkor gondolom ez is a kék fény miatt van. Így már meg tudom érteni hogy az elméletileg eyecare monitorok is miért égetik ki a szemem. Köszi.

# 2/5Időpont 2018. jún. 18. 14:12 Privát üzenet
Töltsél le kékfényszűrő alkalmazást

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. jún. 19. 22:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azok csak "hivatalosan" szűrik ki a kék fényt, valójában képtelenek rá, tapasztaltam. Tudományos folyóiratban olvastam hogy tökmindegy hogy állítod át a kijelzőt, ugyanúgy sugározni fogja a kék fényt.

# 4/5Időpont 2018. jún. 20. 10:24 Privát üzenet
Gondolom a régi laptopnál LCD volt a háttérvilágítás a maiaknál meg LED van. A kettő elég eltérő fényt ad. Annyit tudsz csinálni, hogy felteszel egy bluecontrol alkalmazást, pl f.lux-ot, aztán megnézed, hogy javul e. Esetleg bluecontrol szemüveget veszel. A színhűségnek búcsút lehet mondani vele, mert a kékből zöld lesz, ha felhúzod maxra, de a legtöbb munkánál ez nem probléma.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. dec. 11. 13:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy hétig más dioptria?
Elsuakadt az utolso bal oldali kontaktlencsem. Van egy regi, elteve tokba, azt kb 25 napig hordtam. Baj ha ezt viselem kb meg par napig?
Nagyon száraz a szemem, mikor leszek újra a régi?
Ofotért üzletben cserélnek régi szemüvegben lencsét?
Ma voltam szemvizsgalaton (pesten), de otthon csinaltatok szemuvege, . A papirom pesten maradt. Ha bemegyek a regi szemuveggel es megmondom, hogy erosebb dioptrias kell (tudom a...
Lehet valami baja a szememnek, ha beteszek egy régi kontaktlencse folyadékban lévő, kb 2 hónapja álló kontaktlencsét a szemembe?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!