Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szempilla ment a szemhéjam...

Szempilla ment a szemhéjam mögé, mit lehet ezzel csinálni?

Figyelt kérdés
A sminkemet mostam le, mikor egy szempillám belement a szemembe. Nem látom hol van, szerintem felragadt a szemhéjamra. Próbáltam kimosni, húzogattam a szemhéjamat hátha kijön,de nem jártam sikerrel. Ha lecsukom a szemem akkor nagyon szúr :( szóval aludni nem tudom hogy fogok. Már teljesen kidörzsöltem, kisírtam a szemem, de nem tudtam kiszedni. Mit lehet ilyenkor tenni?

2018. jún. 21. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Óvatosan fordítsd ki a szemhéjadat (vagy kérj meg rá valakit), és akkor papírzsepi sarkával le tudod szedni.
2018. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
próbáltam , de nem ment egyedül, és nincs itthon senki.
2018. jún. 21. 21:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Mosd ki. Egy nagyobb tálba önts langyos vizet, és abba pislogj bele A kezeddel még el is húzhatod a szemhéjadat, hogy rendesen oda tudjon a víz áramlani. A szemhéjadat meg egy hozzáfogott fültisztító pálcával tudod elhúzni a szemedtől. Kívülről a szempilládhoz hozzáfogod, és elhúzod.. Így elhúzva is kimoshatod. De a szemedbe semmilyen eszközzel, tárggyal ne nyúlj bele.
2018. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a szemészeti ügyelet számát, és hívd fel őket!
2018. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Orvoshoz még nem szeretnék menni, várok 1-2 napot, hátha kijön magától, mert elvileg ki kellene. Köszönöm a válaszokat, jobb egy kicsit, bár még érzem :/
2018. jún. 21. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!