Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Magas dioptriánál már normális...

Magas dioptriánál már normális ez vagy folyamatosan rosszul mérik a szemem?

Figyelt kérdés
A megállapított értékekkel (géppel is nézik plusz utána próbálok ugye lencséket hogy két szemmel milyen) a rendelőben jól látok. Három különböző helyen ugyanazt az értéket kaptam. Viszont a mindennapi életben továbbra is homályosan látok távolra, olyan 15 méteren túl. Magas dioptriám van (-7), lehet ez az oka, vagy folyamatosan elrontják a korrekciót? Amióta ezt észlelem (fél éve) azóta a szemem fényre is érzékenyebb.

2018. jún. 22. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Te mondod meg, hogy mikor, melyik lencsével látsz látsz jól. Mit kellene korrigálni, és kinek?
2018. jún. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy a vizsgálaton rendben van minden, de mikor már a szemüvegemen keresztül nézek távolabbi dolgokat (ugyanazzal az értékkel mint a rendelőben) akkor megint nem jó. Ezért kérdeztem hogy ezt a torzulást okozhatja-e a nagy dioptria vagy esetleg a fényekhez van köze.
2018. jún. 22. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
cilinder? mert nekem -2-es a szemem és ilyen szemcsivel sem látok teljesen élesen, mert cilinderes a szemem... erre fél éve jöttek rá. viszont cilinderes szemcsit nem tudok hordani, mert nem tudok hozzászokni
2018. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ugye a rendelő nem 15 méteres, gondolom. Ami jó 5 méterre, az nem biztos, hogy jó lesz 50-re is, ezt nem is tudom egyébként hogyan gondolják.
2018. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 az a baj, hogy hiányosak az optikai ismereteid. A jól látó (vagy üveggel jól korrigált) szem 5m-es távolságba 0,2D akkomodációval lát. A szemüvegoptikában használt legkisebb egység 0,25D. Azaz már távolság esetén is megadható a legjobb távoli korrekció.
2018. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó mondat: Azaz már 5m távolság esetén is megadható a legjobb távoli korrekció.
2018. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy azért olvasgatják ám a táblát, mert nem jól látókról van szó.
2018. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a “vagy üveggel jól korrigált” részt ;)
2018. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most kaptam meg az első szemüvegem, nincs nagy tapasztalatom, és csak 1 dioptria, rövidlátó vagyok. Én is úgy érzem alkalmanként, hogy nem tökéletes, de amikor felpróbáltam, tökéletesnek éreztem.

2019. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!