Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Régi szemüvegem szemüveglencsé...

Régi szemüvegem szemüveglencséit át tudják csiszolni egy kisebb keretbe?

Figyelt kérdés

A dioptriám nagysága miatt (rövidlátás) nem vagyok megelégedve a szemüveg kinézetével, így egy új, kisebb keretbe tervezem átrakatni a szemüveg lencséit. Van erre lehetőség és ha igen, bármelyik optikában megcsinálják?

Esetleg tud valamelyikőtök budapesti optikát javasolni, ahol ezt megcsinálják? A lencse elég drága volt, ezért szeretnék ezzel a megoldással élni.



2018. jún. 23. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagy mázlid lesz, ha találsz ilyen helyet, ugyanis az optikák nagy része azt sem szokta vállalni, hogy már meglévő keretbe másik lencsét csiszoljon. Nyilván az áll mögötte, hogy mindig vegyél egy teljes szettet, de borzasztó drágák a szemüvegek...esetleg olyan optikát tudok javasolni, ami nem plázában van, inkább kisebb, "régivágású" optika.

Ha találsz is, gondolom majd azt mondják, hogy nem vállalnak érte felelősséget, ha nem sikerül...

Ha találsz ilyet, légyszi írd meg, nekem a lencsecsere lenne lassan aktuális és a kerethez meg nagyon ragaszkodom.

2018. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, igen, én is hasonlóan kisebb optikákban gondolkozom, remélem sikerül ilyet találnom és megoszthatom veled, vagy más itt a kérdés alatt.
2018. jún. 23. 19:16
 3/4 anonim válasza:
Nem mindig lehetséges, de ha igen akkor egy kisebb magánoptika megcsinálja. Kerülendők azok (Vision express, Ofotért, stb.) akik rád akarnak keretet is sózni. A kereten van a nagyobb haszon, mert az divatcikk.
2018. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Találtál ilyen szemészetet?

Én kiválasztottam a keretet az sem semmi már árban de nem szeretnék mellé új lencséket csináltatni, mert ezek a nagy optikát rád sóznak minden extrát is..

2020. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!