Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cilinderes szemüveg elhagyása...

Cilinderes szemüveg elhagyása lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Voltam optikában pár hónapja, ahol megállapították, hogy +1,50-es mind a két szemem, valamint a bal szemem "cilinderes", a mértéke 0,5. Azt mondták, állandóan hordanom kell a szemüveget. Sikerült megszoknom 1 hét alatt, viszont most azon gondolkozom, hogy vajon tényleg szükséges a nap 24 órájában hordanom? Nem lehetne, hogy csökkentem a hordási időt, lehet belőle hátrányom? Esetleg szemtornát végeznék, bár látom ez meg elég vitatott dolog.. :D



2018. júl. 3. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, mert nekem mind a kettő cilinderes...

Mikor elsőbe szemüveges lettem (általánosba) akkor ugye állandóan kellett, aztán negyedikbe is újra kellett... (Harmadik osztályba nem kellett) aztán most 10.be megint de most csak órákon volt rajtam vagy még akkor se mert csak akkor raktam fel amikor a tábláról kellett írni (szeptembertől végzős leszek :) de viszont mostanra romlott a szemem meg azért is nem hortam, mert fájt tőle a szemem meg a fejem... De inkább legyen rajtad egész nap ha csökkenteni szeretnéd a hordási időt akkor pl mikor mész zuhanyozni vagy a wcre mész vagy eszel akkor vedd le, vagy este miután le zuhanyoztál utána ne fedd akkor fel ha már nemsokára alszol. Mást nem nagyon tudok mondani, hogy-hogy csökkensd a hordási időt, mert nem ismerlek.

☺️

2018. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj hordani, ha nem akarod, attól nem lesz rosszabb a szemed.
2018. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Kedves második úgy tűnik neked nem volt még szemüveged... Igen is romlik ha nem hordja nekem is van jelenleg mint irtam és igen csak órákon veszem/vettem fel és romlott a szemem...

2018. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első, ha hordtad volna, akkor is romlott volna. A kérdező nem írta, hány éves, mivel neki pozitív a dioptriája, ha még 15-20 éves, akkor javulhat. De nem a szemüvegtől, hanem a növekedéssel összefüggésben.
2018. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Kedves második úgy tűnik neked nem volt még szemüveged... Igen is romlik ha nem hordja nekem is van jelenleg mint irtam és igen csak órákon veszem/vettem fel és romlott a szemem..."


Jólvan okostojás. Elárulom, hogy nem attól romlik, hogy nem hordod, hanem amúgy is romlana.

2018. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudttam, a szemüveg csak segéd eszköz és nem rontja a szemet, de nem is javítja. Minden ettől független, vagyis majdnen
2019. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!