Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Átváltsak napi kontaktlencsére...

Átváltsak napi kontaktlencsére a haviról?

Figyelt kérdés

Volt nekem olyan problémám, hogy állítólag 4 évenként ajánlott cserélni a folyadékot és a lencsét más típusúra. Nekem eltelt 6 év, és bepirosodott folyton a szemem, azt mondták az optikában ez az oka. Most kaptam egy másik lencsét. Egy fokkal jobb, de megint kezd kissé kellemetlenné válni.

Volt egy kis idő amikor csak focira használtam akkor vettem ilyen napi lencséket, sokkal kényelmesebb volt.

Higénikusabb is, mivel nincs folyadék, és nekem volt olyan hogy a folyadékom megromlott...


árakban mennyi a különbség?

És lehet ilyen hogy a napi lencsét is nem fogja bírni egy idő után a szemem?

mert 8 éve van lencsém

mondjuk ha átváltok napira akkor 8 évi bírja tegyük fel 34 évesen már nem hordhatok, csak a szem műtét jöhet szóba ami kockázatos ugyebár...

Bár addig sokat fejlődhet még az orvostudomány is.


25 F



2018. júl. 6. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam erről a lencsecseréről, pedig elég sok éve használok már én is kontaktlencsét. Bár, pont mostanában nekem is sokszor pirosabb és szárazabb a szemem, erre csak a doki annyit mondott, hogy használjak gyakran szemcseppet..

Hát a napi lencse alapvetően drágább, ha rendszeresen használnád, de ha heti pár alkalommal használnád csak, akkor viszont megéri. Esetleg egy ideig próbáld ki, hogy heti pár nap napilencse, többi nap szemüveg, hátha úgy kicsit jobban pihen a szemed.

A folyadékod mégis hogy tudott megromlani?? Nálam 3 hónap alatt elfogy egy, esélye nincs megromlani..

2018. júl. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
abak elé tettem és oda nem szabad
2018. júl. 7. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A napi lencsém pontosan 6x annyiba kerül, mint a havim

De jobban bírja a szemem és higiénikusabb

2018. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a folyadékot én sem értem, ha rendeswn használod a havi lencse mellé, 5-6 hét alatt el kell fogyjon, ha nem, akkor nem megfelelően tisztítod a lencsét
2018. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!