Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet kontaktlencsét hordani...

Lehet kontaktlencsét hordani először?

Figyelt kérdés
Elég rossz a szemem viszont szemüveget nagyon nem szeretnék de lencsét igen, lehet rögtön kontaktlencsét hordani vagy kell előtte szemüveg?

2018. júl. 8. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Megyeszékhelyen lakom, de így is a város 20on nemtudomhány optikájából 1 optikában adtak elsőre kontaktlencsét. De még ott is úgy, hogy mondták, hogy ez így nem a legjobb, először szemüveg kéne, de adnak. Gondolom látták rajtam az elszántságot, hogy nem adnak, én felkutatom az országban azt az optikát ahol adnak 😂

Szóval átérzem a helyzetedet, én se akartam szemüveget, de lencse mellett egyszer se volt szükségem rá. Nem vagyok vak, ha nem tehetem be a lencsét bármilyen betegség vagy bármi miatt, látok nélküle, pedig annyira nem kevés a dioptriám (3 dpt).

A lényeg az, hogy biztosan találsz egy olyan optikát, ahol kiszolgálnak. Egészség szempontjából pedig egyáltalán nem baj ha kontaktlencsével kezdesz, mert ugyanúgy meg kell szoknia a dioptriát, ha szemüveget kapsz, arra figyelj, hogy tartsd be a szemész javaslatait, hogy első nap 4 órát legyen benne, aztán napról napra növeld 2 órával a rendes hordási időig.

2018. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet kontaktlencsével kezdeni, de azért csináltass mellé egy szemüveget is, ha mást nem csak egy olcsóbb keretűt, otthonra. Egyébként ha van jogosítványod, akkor a kontaktlencse mellé kell is egy szemüveg, tartaléknak. Az nem egészséges, ha a hét minden napján 14-16 órákat hordod megállás nélkül.
2018. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!