Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért romlik ennyire a szemem?

Miért romlik ennyire a szemem?

Figyelt kérdés
Másfél év alatt leromlott -2,5re és -2,75re, akkor kaptam először szemüveget, ami először nagyon jó volt, ez volt januárban, de már megint azt érzem, hogy szemüvegben se látok tökéletesen. Miért van ez? 16/L
2018. júl. 10. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És ha ezt 35 x leírod, akkor könnyebb lesz?
2018. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól hogy a te szemed rossz, a miénk meg nem, szóval észrevesszük a kérdésedet akkor is ha csak egyszer írod le 😃
2018. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyiszer leírod, akkor sokan fogják kívánni, hogy vakulj meg!
2018. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót mert én biztos vagyok benne hogy kamasz koromban a videón említett lelki hatás miatt lettem -3-as rövidlátó.


Barnai Roberto - Látásromlás, életlen látás, rövidlátás, távollátás, retina-leválás

https://www.youtube.com/watch?v=sfRYspd5vAI

2018. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kib*szott telefon belaggolt, nem tehetek róla 😂😂
2018. júl. 10. 15:46
 6/11 A kérdező kommentje:
De már törölték :D
2018. júl. 10. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs ezzel, ne aggódj miatta. A szemromlás egy olyan folyamat, ami néha begyorsul, de majd lelassul és pár év múlva valószínűleg meg fog állni teljesen. Most növésben vagy, és valószínűleg emiatt változik gyorsabban a dioptriád is.


Nem tudom, milyen szemproblémád van pontosan, nekem asztigmia, és emlékszem kamaszkoromban volt hogy hirtelen többet romlott, de felnőttként megállt a romlás, mivel már nem változik többet a fej és a szemgolyó alakja.


De ha nagyon aggaszt a dolog, kérdezz rá az optikusodnál. Amúgy nem lett karcos vagy kopott a szemüveglencséd?

2018. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem hiszem, mert nagyon vigyáztam rá :)
2018. júl. 11. 11:17
 9/11 anonim válasza:

NANE. Soha senki nem mondja el.

nos én nagyon figyeltem minden évben. azt vettem észre h a hű,de nagyon jó minőségű lencsék szarok. az ijen-ojan védőrétegek csak romolják a látást. nekem mindíg nagyon égetett a szemem ezektől., hiába mntem vissza panaszkodni.

AZ ALAPLENCSÉK ajók!!!! Nem irritál, nem égeti a szemem és NEM ROMLOTT A LÁTÁSOM!!! MOST EGY TELJES DIOPTRIÁVAL JAVÚLT A LÁTÁSOM!!!


DE!!! nézd meg magad alaposan!! nézd meg a fogaidat!!!

hidd el nekem egy szuvas fogam volt. nem fájt,de mégis eléggé belejátszik a látásba, mert az idegek oda is elérnek!!!

amikor picit fájt a fogam akkor a fűlem mögött is fájt és az arcüregem és a szemem is érzékenyebb volt. betömettem,de nem lett jobb, mert már közepesen volt szuvas. kihuzattam és azóta jobb.


Az orrodat is nézesd meg. pici orrpolipom volt. amint kikezeltem jobb is lett a látásom.


a fény is nagyon romolja, vegyél fényre sötétedőt vagy rakass fel napszemcsis részt mágnesekkel.


használj szemcseppet.

szedj szemkapszulát. nagyon jó a Dm -es Das Gesunde szemkapszula csak 1200ft.

2018. júl. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

ja és közel legyenek a lencsék, a keret a szemedhez. ne rakd lejjebb! ne nagyon mozduljon el a fejedről és az orrodról. stabil legyen. Vegyél fülstoppot. az a keret szárára léehet húzni és a fülednél jól megtartja a keretet.

nézz körül, mert vannak vékonyabbak és gyengébbek és vannak vastagabbak. szinte minden optikában másmijen lehet. én két optikusnál voltam. az egyiknéla vékonyabbik volt a másiknál a vastagabbik. a vastagabbat vettem, mert az masszívabb.

2018. júl. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!