Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy mulasztható el a szemszár...

Hogy mulasztható el a szemszárazság?

Figyelt kérdés
Igazábol már 2x is voltam orvosnál. Először május elején mentem szemészetre azzal a tünettel, hogy reggelente véreresebb a szokotnál, néha csak kicsit néha meg nagyon piros a a jobb szemem (talán a ball is de az jóval kevésbé). De ébredés után 1-1,5 órával később már nem piros. Ekkor volt látás vizsgálat (képekkel-számokkal és műszerrel is), de jó volt minden. Azt mondta hogy lehet valami kis fertőzés vagy más útján kialakult enyhe kötőhártya gyulladás vagy szemszárazság, allergia ezért felírt egy antibiotikumos szemcseppet és egy műkönnyet. Én végül az antibiotikumosat használtam. De mivel működött és az elejétől fogva elmulasztotta a tüneteket, egy hétnél nem használtam több ideig és addig is elég ritkán csepegtettem. Aztán úgy június közepén vettem észre, hogy a tünetek újra jelen vannak (vagy még mindig). Ekkor elmentem háziorvoshoz aki megnézte a torkom is és azt mondta, hogy kicsit be van gyulladva a mandulám (allergia) és az hat ki a szememre. Felírt a mandulámra egy tablettát (lendin-30napos) és egy szemcseppet (ami talán antis). Ezeket használtam amíg kitartottak de még mindig jelen vannak a tünetek. Az eltelt idő alatt figyeltem meg, hogy kicsit szúr a szemem, és főleg akkor amikor még késő éjjel is számítógépezek-tabletezek: egy pillanatra homályosabb lesz a kép de pislogásra elmúlik és nagyon ritkán tikkel is. Ezek alapján kb biztos hogy szemszárazság szóval el is kezdtem használni az első orvos álltal felírt műkönnyet. Használatkor érzem, hogy jó érzés a szememnek de reggelente még mindig eres a szemem ha sokat gépezek előtte levő nap. Hogy lehetne úgy elmulasztani úgy hogy tudjam tartani a számítógéphasználatot és ne kelljen szemcseppeken éljek?

2018. júl. 17. 14:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Van kimondottan olyan szemcsepp, ami enyhíti a szemszárazságot, az égő, szúró érzést. Nekem a Systane szemcseppet javasolta a szemészem, már évek óta szemüveges vagyok, nekem bevált.
2018. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!