Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért ragad rá a kontaktlencse...

Miért ragad rá a kontaktlencse az ujjamra és miért keletkezik kis buborék alatta, mikor betettem?

Figyelt kérdés

Mikor megpróbálom betenni, mindig rátapad az ujjamra, és hiába érzem, hogy már hozzáért a szememhez, nem akar rá áttapadni. Pedig van, hogy már az ujjammal is érzem a szemgolyómat.

Aztán van olyan, hogy sikerül egyből betegyem, de keletkezik egy levegőbuborék alatta, amitől, ha pislogok egyet, kiesik a lencse. Hiába mozgatom a szemgolyómat, nem nagyon tűnik el a buborék. Ez amúgy csak a bal szememmel történik meg.

Mivel tudnám megelőzni?



2018. júl. 26. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az optikus mit mond?
2018. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nemrég voltam kivenni a havi lencséket (eddig próba volt), de az optikus, aki taníotta ki-be tenni nincs bent csak havonta egyszer. (kisváros) Az eladótól (vagy nem tudom, ő is optikusnak számít?) nem kérdeztem.
2018. júl. 26. 18:43
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy más gondom nincs vele, amikor bent van, nagyon jól elvagyok, a jobb szememben pár perc alatt megszokom, a balban pedig egyből.

Kivenni is egyből kiveszem. Meg amúgy a betevés is hamar megy, nagyritkán, amikor nem tevődnek fel a fenti problémák.

2018. júl. 26. 18:45
 4/4 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg azt,hogy a kontaktlencsét az ujjad hegyére teszed és úgy "nyomod" rá a szemedre és próbáld közelebb vinni a pupilládhoz és akkor ott marad(legalábbis nekem, én is nemrég kezdtem el kontaktlencsét horadni)
2018. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!