Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti megmutenetek a szemetet?

Ti megmutenetek a szemetet?

Figyelt kérdés
A szemem - 7es és jovoheten lesz műtétem. VisuMax, mivel a bal szememben van egy tuhegyni folt. A jobb szemem az összes eljárással elvegezheto. Az orvos azt mondta Nem lesz 100% os a szemem, a bal - 1 a jobb -0,5 körül lesz. Elvileg ehhez nem kell szemüveg, de nekem az az 1 túlzás :(javulhat esetleg vagy tényleg ilyen lesz? Olvasgattam hogy a hártya amit felszednek a szememben soha nem fog vissza forrni mert ott nincs verellatas. Szóval erős utesbol komoly gond lehet. El kell fogadjam hogy soha nem fogok látni? Nem lehet megismetelni a műtétet. (ők mondták) bocsánat hogy néhol van ékezet, telefonnal írtam és néha belejavit:(
2018. aug. 7. 14:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Szemeteket* hülye telefon :)
2018. aug. 7. 14:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemannyira értek hozzá, de anyumnak is -7 es volt és neki is valami mű lencsét tettek bele. Nem emelhet nagy súlyokat csak pár kg. Nem kell szemüveget hordani, csak olvasáshoz (életkori).

Ezt az erős ütést nem értem. Ne boxolj, ne verekedj, kerüld ki az ajtófélfát és nem lesz baj.

2018. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Műlencsét?
2018. aug. 7. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pont emiatt nem műttetem meg.(-6os a szemem)

Nekem nem éri meg, hogy kifizessem+ugyanúgy vegyem a kontaktlencsét/hordjam a szemüveget.:)

Ezért day&nightos lencsét használok, így teljesen olyan mintha hibátlan lenne a látásom, nem kell kivenni alváshoz stb.

Nekem ez jobban megéri az biztos.

A -7 tudom mennyire rossz (az enyém is borzalom:D), szerintem lehet érdemes lenne belevágnod, mert utána jóval kisebb lenne a dioptria és vékony lenne a szemüveg lencséje, szemüveg nélkül is látsz majdnem mindent. Csak kérdés hogy neked mennyire érné ez meg.:)

2018. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!