Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Muszáj szemüveget hordanom?

Muszáj szemüveget hordanom?

Figyelt kérdés
Az lenne a szituáció, hogy körülbelül négy éve bemérték a bal szemememet -1.25re a jobb szememet pedig minusz félre. Azóta szemüveget hordok, a 4 év alatt csak a bal szemem romlott 1.75re. Már nagyon régóta próbálom a szüleimet rávenni hogy had legyen kontaktlencsém de egyszerűen nem engedik merthogy túl drága és hogy nem tudnak kifizetni 20 ezreket havonta, pedig szerintem simán megtudnák oldani, csak nem szeretnék, de ez egy másik sztori. Nagyon nem szeretnék tovább szemüveges lenni, egyszerűen nem szeretem benne az arcom szerintem sokkal szebb vagyok szemüveg nélkül, sokkal jobban érezném magam a bőrömben. Nem a kerettel van a baj mert az nagyon divatos és nagyon jól néz ki, csak sokkal jobban érezném magam nélküle. Szerintetek 4 év szemüveg hordás után letudnék szokni róla és megszoknám hogy nem látok annyira élesen vagy ez lehetetlen? És még annyi hogyha ez meg is oldható, romolna tovább a szemem attól ha nem hordom a szemüveget? Esetleg van valakinek más ötlete hogy megtudjam győzni a szüleimet arról hogy had lehessen kontakt lencsém? Előre is köszi a válaszokat, 16 éves lány.

2018. aug. 12. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is kontaklencsét hordok, és nagyon nem 20ezer havonta. Nekem fél éves adag 20ezer.
2018. aug. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
van olyan akció mikor talán 1 havi lencsét és fojadékot kapsz ingyen (a részletek nem rémlenek pontosan, talán látás vizsgálat kell hozzá amit ott csinalnak és adják) egy ilyen alkalommal elmész és megnézed, hogy ki tudod e venni és be tudod e rakni
2018. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A -1.75 elég sok, szemüveg nélkül nagyon rosszul látnál. Én a -0.5-tel nem látom a feliratokat. A szemed még pár évig romolhat, utána valószínűleg meg fog állni. Ha nem akarják kifizetni, kérj kontaktlencsét szülinapra/névnapra/karácsonyra. Ha kapsz zsebpénzt, és elég rá, megvehetnéd magadnak, persze akkor le kéne mondani más dolgokról.
2018. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Esetleg ha nagyon nagyon nem akarod hordani, akkor ne legyen mindig rajtad, de legyen nálad, és ha kell, csak akkor tedd fel.
2018. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!