Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az hogy -2. 00 as...

Lumpybot73 kérdése:

Miért van az hogy -2. 00 as szemuveggel teljesen jol latok de -2.50 es kontaktlencsevel nem latok mar annyira jol?

Figyelt kérdés

Neztem a tv t es akkor figyeltem fel erre

Ugyebar neztem a tv t es

1.resz

2.resz

3.resz

Es ezeket homalyosan lattam de ki tudtam venni milyen szám van ott még ha fel lett volna cserelve is de eleg homalyos volt

Este kivettem es szemuveggel is megneztem es szemuveggel teljesen jol lattam semennyire nem volt homalyos, miert van ez?


2018. aug. 15. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Erős a -2.5-ös kontaktlencse
2018. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktlencséből gyengébb kéne, mert közelebb van a szemhez, nem erősebb...
2018. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól írta, kontaktlencséből mindig gyengébb kell, mint a szemüveg. Nem méretted be a szemed lencsére?
2018. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De be mérettettem és azt mondták higy a kontaktlencsével nem fogok annyira elesen latni mint szemuveggel vagy valami ilyesmi

És adtak egy szemuveget ami -2.50 es hogy a szemuveg es a kontaktlencse is 2.50 es legyen

De most nem nagyon ertem

2018. aug. 16. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:
7. osztályos fizika, negatív a lencséd, kontaktlencséből gyengébb kéne
2018. aug. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erős a lencse

Nem biztos, hogy gyengébb kell lencséből neked, ugyanis csak nagyobb dioptriánál számít ez a 2 cm. Viszont ha -2es szemüveggel jól látsz, biztos nem kell erősebb lencse.

2018. aug. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzőkvmondták. Amúgy szerintem sem kéne még eltérjen a dioptria. Nekem 3 a szemüveg és a kontaktlencse is. Szóval ez így fura...
2018. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!