Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Ti hordjátok a (-) -os távollátó szemüveget olvasáshoz és monitorhoz, vagy csak az utcán?

Tehát azzal ha olvasok akkor ronthatja a szemem? (Nem túl erős dioptria, jól látok vele közelre is. Most kaptam szemüveget. Legyen olvasásnál, vagy nem lesz tőle baj?

2018. aug. 17. 17:43  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Levegyem olvasásnál*

# 1/11Időpont 2018. aug. 17. 17:43 Privát üzenet
Egész nap rajtam van, bár nekem erős a szemüvegem. Nem szeretném, hogy a látásom legalább egy pillanat erejéig is meggátoljon.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2018. aug. 17. 17:47 Privát üzenet
Nekem nagyon rossz a szemem, így csak alváskor és fürdéskor veszem le, illetve mikor megtisztítom a lencsét. Nélküle gyakorlatilag életképtelen vagyok. Ez van..

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2018. aug. 17. 17:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

# 4/11Időpont 2018. aug. 17. 18:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem azert kell, bár nem erős dioptria -0,50 mindkét szemem. De nagyon zavart hogy állandóan hunyorognom kellett, hogy elolvassak egy plakátot vagy bármit. Hogy rendszámot/autót beazonosítak 6 méterről...

Aztán most úgy bevagyok zsongva hogy végre megkaptam, hogy monitorhoz nincs kedvemlevenni, de olvasni is olvasok vele, rövid ideig. :D

De az utcára mindenképp kellett már.

# 5/11Időpont 2018. aug. 17. 18:09 Privát üzenet
-0.5-ös mindkét szemem, nem szeretem hordani a szemüveget, nem tudtam megszokni. Csak akkor teszem fel, ha kifőzdébe, moziba, bevásárolni megyek.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2018. aug. 17. 21:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. :)

# 7/11Időpont 2018. aug. 17. 21:14 Privát üzenet

Az attól függ hány éves vagy. 40 felett elkezd a szem pluszosodni, amit jól kiegyenlít(ene) közelre egy gyengén mínuszos szem, ezért vétek ilyenkor olvasáshoz felvenni mínuszos dioptriásat.

A másik meg, hogy nekem -0,5 és -0,75 és egyáltalán nem hordom, mert nagyon könnyen hozzászokik a szem és az agy és akkor nélküle már egyre jobban és egyre több ideig homályosabb minden. Feles szemmel ráadásul nem 6 méterről kellene felismerni a rendszámokat, hanem 30-40-ről, legalábbis nekem onnan is megy és egyáltalán nem érdekel, hogy mondjuk 10 méterről távolabbról már nem, mert semmi jelentősége.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2018. aug. 17. 22:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

22 vagyok most.

:D

# 9/11Időpont 2018. aug. 17. 22:23 Privát üzenet
Közelre értelmetlen. Csak azt éred el, hogy fél dioptriával nagyobb akkomodációt erőltetsz a szemlencsére.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2018. aug. 19. 11:50 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hány méterre jó a távollátó szemüveg? -0,5 dioptria, új szemüveg,1 métertől 5 méterig élesebben látok, de 10-20 m-re utcán nem olyan mértékű a javulás, mint 5 méterig ....
Éjjelivezetéskor nagyon nehezen látok de nappal kiváloan van távolláto szemuvegem de az sem erős mit tegyek?
Romlik-e a szemem attól, ha a távollátó szemüvegemet csak alkalmanként használom?
+0,5-ös szemre +0,25 cylinderrel kell szemüveg?
Hogy lehet az, hogy sem közelre, sem pedig távolra látok? Van ennek valami biológiai magyarázata? És ilyenkor a szemüveggel hogy tudják megoldani hogy +-os és --os is legyen egyszerre?
Távollátó cilinderes szemüveget mindig kell viselni? Vagy elég csak a munkában illetve monitorhoz?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!