Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik a jobb? (Kérdés rövid...

Melyik a jobb? (Kérdés rövid magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Ez csak egy random elméleti kérdés, csak mert egy órája ezen pörög az agyam.

Szerintetek melyik embernek a jobb? Aki vakon születik, vagy aki később, pl egy balesetben veszti el a látását?

Indokot is írjatok.

(Nyílván egyik embernek sem jó tudom.)



2018. aug. 26. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sokkal rosszabbul éli meg a vakságot az az ember, aki mindig is birtokolt, aztán örökre elveszített egy olyan hatalmas kincset, mint a látás.

Persze, biztos a vakon születettek is vágynának rá, hogy megtapasztalják a látás örömét, mert hallanak róla a többiektől. De könnyebben elengedik ezt a vágyat, hiszen annyira megszokták a helyzetüket. Egy teljesen más világban élnek, az álmaik is érzésekről, illatokról, hangokról, tapintásról szólnak és így érzik egésznek. Valaki, aki elvesztette a látását vajon hány hosszú évig fog még minden éjszaka látni álmában, hogy aztán a kiábrándító vak valóságra ébredjen? Ez szörnyű érzés lehet.

2018. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is pont így gondolom. Bár el sem tudom képzelni, hogy milyen lehet egy olyan embernek, aki nem tudja, mit jelent, hogy látni. Hogy nem tudja elképzelni, mivel másabb mint a többi ember.
2018. aug. 27. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabb lehet annak, aki tudja milyen. Tudja mit vesztett el, miből marad ki. Aki vakon születik, nem gondol arra, hogy milyen jó volt amikor még látott.
2018. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vakon születtem és mégse tudom elengedni azt a vágyamat, hogy nagyon szeretnék látni, mert korlátokat és másokra való ráutaltságot jelent a látás hiánya.

Persze amíg ez nem lehetséges, addig is boldogulni kell valahogy.


Nekem kifejezetten nem esik jól, amikor random idegenek megpróbálnak arról meggyőzni, hogy én "még jól jártam", mert azt se tudom, mit vesztettem.


Sokan egyébként úgy dolgozzák fel látásuk elvesztését, hogy lelkileg másokat megpróbálnak magyuk alá húzni, jobbnak tűnni másoknál. Ez biztos egyfajta harag, a fogyatékosság el nem fogadása. Általánosítani nem lehet természetesen e kérdésben.

2018. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőttként vakultam meg.

Szerintem ez a jobb.

Így legalább tudom milyen az égbolt, a felhők, a napfény, az árnyék, az őszi lehullott levelek, a magasságokat ismerem, pl. egy 10emeletes házét, ismerem a színeket...Tehát röviden, van képem a világról.

2018. szept. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Az elsőnek írnám, remélem még nagyon hosszú-hosszú évekig fogom megtapasztalni, hogy legalább álmomban látok. Nem a vakságra felébredni szörnyű, hanem roppant jó dolog az, hogy legalább álmomban látok! ...hamár a valóságban már nem adatik meg.

2018. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tehetség másként ***** válasza:
Szerintünk annak jobb, aki vakon születik, mert ebben az állapotban nő fel, könnyebb neki feldolgozni, megtanul együttélni a vakságával.
2023. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!