Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Mitől romlik a látásom?

Két hónapja kezdtem el dolgozni fejlesztőként. Szakmámból eredően egész nap a gép előtt ülök, és a monitort nézem. Az utóbbi időben észrevettem, hogy az itthoni gépen, a megszokott méretű monitorommal, megszokott távolságból már zavaróan homályosak a betűk. Bőven el tudom olvasni, de épp elég, hogy nagyon zavaró legyen. Elképzelhető, hogy ez amiatt van, mert az irodában sokkal nagyobb a monitorom, közelebb ülök hozzá, nagyobb betűméretet használok bent, és a fényviszonyok sem a legjobbak? Esetleg lehet az a gond, hogy amióta dolgozok, kb 3 órával kevesebbet alszok és fáradtabb a szemem? Vagy ezek nem okoznának ilyen rövid időn belül ennyire érzékelhető tüneteket?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: szemromlás, irodai munka, monitor, látás, homályos látás

2018. aug. 27. 17:09  Privát üzenet  

A válaszok

A szemed elfárad és jelez.

Ha nem változtatsz rajta, akkor jönnek a dioptriák...

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. aug. 27. 17:31 Privát üzenet
Ha kozel van a monitor, akkor elegge rontja majd a latasod...

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2018. aug. 27. 18:02 Privát üzenet
Hát ezt jól megválaszoltad a 2. mondatodban.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. aug. 27. 19:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehetséges, ha kiskoromban,10 évesen nem kapok szemüveget, akkor nem romlik a látásom?
Nagyon gyorsan romlik a látásom, mit lehetne tenni?
Hova kell mennem ha 3hónapja rohamos romlik a látásom?
Ha romlik a látásom, milyen vizsgálatokat végeznek el?
Amióta szemüveget hordok rohamosan romlik a látásom, van valami módszer vagy szemcsepp vagy valami ami ezt lassíthatja?
-12 dioptriás szemüvegethordok a lézeres szemműtétel csökkenhet a dioptria vagy esetleg tiszta lesz e a látásom? Több mint fél êve hordok szemüveget de szerintem már nem...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!