Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen szemüvegesek lenni?

Milyen szemüvegesek lenni?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei, hátrányai, vele az élet, ilyenek?

2018. szept. 3. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányai: macerás, vigyázni kell rá, nem tudok bukósisakot felvenni.

Előnyei: soha nem repül bogár a szemembe, látok.

2018. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"soha nem repül bogár a szemembe"


Dehogynem. Legfeljebb ritkábban, de azért minden bogarat nem tud kivédeni, hiszen nem cuppan rá az arcodra körbe-körbe a szemed körül.


Szerintem hátrány, hogy baromi drága, ezért nagyon kell vigyázni rá, mert egy vagyon, ha összetörik.

Előny, hogy jól látsz.

Hátrány még, hogy ha rajtad van, és oldalt akarsz feküdni, azt úgy kell csinálni, hogy ne nyomódjon meg, mert eldeformálódik.

Hátrány lehet, hogy nyomja az orrnyerget - ezért érdemes vékonyított lencsét csináltatni, aminek kisebb a súlya (viszont magasabb az ára...).

Hátrány, hogy bepárásodik, amikor télen a hidegből bemész pl. egy boltba, és tökre nem látod, hogy mi a választék. :) De ezt ki lehet védeni valami tisztítófolyadékkal állítólag - ami viszont megintcsak pénzbe kerül.

Előny, hogy ha valami belemegy a szemedbe, simán kidörzsölheted belőle - nem úgy, mint a kontaktlencsések.

Egyeseknek előny, hogy "öltöztet", de szerintem ez éppenhogy hátrány - én az olyat szeretem, amelyik alig látszik, hogy rajtad van, vagyis szerintem annál jobb, minél kevésbé van hatással az arc kinézetére.

Elsőre ezek ugrottak be.

2018. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előnye: léteznek szemüvegesekre bukó csajok.

Hátránya: léteznek csajok, akiknek nem jönnek be a szemüveges srácok.

2018. szept. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mihez képest az előnye? A jól látókhoz? Hát ahhoz képest nincs semmi előnye :)
2018. szept. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 21 évesen lettem szemüveges, azóta sem sikerült megszokni, így csak akkor teszem fel, ha nagyon muszáj.
2018. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanolyan mintha nem lennél szemüveges.

Felkelés után felteszed, este leveszed. Nap közben úgyse ezzel foglalkozol, egy idő után teljesen elfelejted, megszokod.

Én kb így vagyok vele.


27/L

2018. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!