Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Első szemüvegem lesz nemsokára...

Első szemüvegem lesz nemsokára. Fontos tudnivalók vannak? Milyen annak lenni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 8. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen annak lenni... :D


Ugyanaz leszel, aki eddig voltál, nyugi! :)

2018. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként az optikus majd elmondja. Ha nem, kérdezz rá. Mert hogy pontosan mi fontos, az attól is függ, hogy milyen szemüveged lesz, milyen típusú keret, stb.
2018. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Pont olyan, mintha rajtad se lenne. Ne nézz ki a lencse fölött meg alatt, mert különben nincs értelme. Én minden este letisztítom a lencsét, mert iszonyat koszos szokott lenni, de akkor se veszed észre, hogy koszos, ha fél évig hozzá se nyúlsz.(de jobb ha néha ellenőrzöd mert mások azért látják a retket:D) Amúgy tesihez, bukfenchez, Balatonban furdeshez, fejenálláshoz se szoktam levenni, de rajtam azóta van, mióta megszülettem, szóval nagy gyakorlatom van már benne. Egy hét múlva már akkor is az orrodat fogod nyomogatni, ha nincs rajtad a szemüveg. (ez egy rutin mozdulat, amivel feltolod az orrodra ha lecsúszik.)
2018. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Különösebben fontos tudnivalók nincsenek, csak amit a józan ész is diktál. A lencséket igyekezz olyan anyaggal törölni, ami nem karcolja szét a felületüket, a keretet ne hajlítgasd, ne ülj rá véletlenül, meg hasonlók. Ne dobáld a szemüveget, és tedd tokba, ha a táskádba teszed.

Amúgy szemüvegesnek lenni szívás. (Én is az vagyok.) Mindig koszos a lencse, sportnál útban lehet, télen ha hidegből bemész melegebb helyre egy merő pára lesz mindkét lencse, napszemüvegből is dioptriás kell és macera cserélgetni egyiket a másikra.

Nem véletlen, hogy sokan inkább kontaktlencsét hordanak.

De! A szemüveg öltöztet, úgyhogy ha hozzád illőt választasz, az sokat dob a megjelenéseden.

2018. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy hét múlva már akkor is az orrodat fogod nyomogatni, ha nincs rajtad a szemüveg. (ez egy rutin mozdulat, amivel feltolod az orrodra ha lecsúszik.)"


Azért ez nem biztos. Van olyan is, hogy nem csúszkál le. :)

2018. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted ezt "milyen annak lenni?"

Semmi extra,reggel fogmosás, mosdás után megtisztítom a szemüvegemet,és ennyi. Reggel felteszem, este leveszem. Nap közben észre se veszem ha rajtam van. Ha direkt ráfigyelek látom a lencse alját ( damilos a keretem) de a nap 99%-ban észrevétlen.

Bár nekem -3-asak a szemeim, gondolom tiéd- első szemüveg révén - jóval kevesebb.


32/L

2018. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A szemüveg öltöztet, úgyhogy ha hozzád illőt választasz, az sokat dob a megjelenéseden."


De választhatsz olyat is, ami fúrt lencsés, és éppen az benne a jó, hogy alig észrevehető, így nem öltöztet, nem befolyásolja a megjelenésedet.

2018. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gustty válasza:

Olyan szemüveg keretet válassz amely ívelt a szára. Ez azért jó, mert akkor a füled és arcodban nem hoz létre vájatot, mert szorosak az oldal rugók. Az orrnyeregre meg szilikon levegőbuborékos párnákat kell rakatni.Ekkor nem kell nyomkodnod az orrnyerget, mert nem fog belemélyedni.A levegős párna kitartja a keretet vagy a lencsét. Ezért jó a keret nélküli változat, mert ott csak a lencse súlya az ami rányomódhat az orrnyeregre. A tisztítás pedig sima mosogatószerrel a legjobb. A száradás után szarvasbőrt kell használni, nem karcol, nem hagy foltot a lencsén.

Milyen annak lenni?>> semmi különös nincs abban. Használd majd a környezeted megszokja.Ne érezd magad feszélyezettnek csak azért mert van szemüveged. Ázsiában minden 3-4 ember szemüveges.....

2018. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a párna mindenféle típusú kerethez létezik?
2018. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!