Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most akkor mikor kell szemüveg...

Most akkor mikor kell szemüveget hordani? - 0.75

Figyelt kérdés

Az ofotertben voltam, azt mondták, utcán, moziban, iskolában, vezetésnél kell. Ez ugye elég nagy része a napnak. Sporthoz olvasáshoz telefonhoz nem.


Akkor most hogyan hordjam? Mert olvastam egy két kérdésnél hogy minél jobban mellozzem azzal jarok jobban.



Valaszokat koszonom elore is ☺️


2018. szept. 21. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, én amikor még annó -1-es volt a szemem akkor mindig hordtam szemüveget csak tesi órán (mivel féltem hogy valami baja lesz) nem és alváskor sem:D Én is úgy hallottam hogy rosszabb ha nem hordjuk, de ezt nem tudom hohy igaz-e. De ha szeretnéd hordani és tetszik is akkor tedd:D
2018. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy kell akkor hord.
2018. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Autóvezetéshez mindenképp kell, mivel bekerül a jogsiba korlátozásként. Ha csak tanulsz vezetni, akkor is kell, mert a kötelező vizsgálaton az orvos rá fogja írni a papírodra. Az oka pedig egyértelmű: vezetés közben mindent élesen kell látnod, hogy időben tudj reagálni.


Ezen kívül viszont akkor hordod, amikor akarod. Ha nem hordod sokat, akkor többet fogsz hunyorogni, de nem lustulnak el a szemmozgató izmaid. Ha meg sokat hordod, akkor megszokja a szemed, hogy nem kell küzdeni, és amikor leveszed egy ideig rosszabbul látsz majd, mint amíg nem volt szemüveged.


Ha még tizenéves vagy, akkor figyelj rá, hogy legyél eleget kint a szabadban napsütésben, mert annak a hiányától (is) leszel idővel egyre jobban rövidlátó. Ja és persze, mindezt napszemüveg nélkül.

2018. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
18 eves vagyok, nem tudom szamit-e. (meg harom honapig :D)
2018. szept. 21. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ennyi. Ne hordd. Utána nélküle már rosszabb lesz.

Ja, igen, pont a vezetéssel riogatnak mindig, holott ott van az egyik legkönnyebb dolgunk, 2 méter széles járművek jönnek szemben, fél méteres táblák az út szélén. Semmi szükség arra, hogy 100 méterekről rendszámokat olvasgassunk le. (Egyébként egy -0,75-ös dioptriájú egyén szemüveg nélkül egy kilátóból is lát rendesen kilométerekre, csak szólok). Kint lenni valóban érdemes, de nem a napsütés miatt, hanem hogy messzebbre is használhassuk a szemünket, mint 3-4 méter.

2018. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából észreveszem a mindennapokban is, de nem zavaró, hozzá szoktam. Egyedül az iskolában a táblánál rossz, mert ott azért nem elég hogy látom hogy van ott valami, hanem el is kell olvasni.
2018. szept. 21. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!