Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg/kontaktlencse?

GOOMBOOC kérdése:

Szemüveg/kontaktlencse?

Figyelt kérdés

A 2 szemem nem egyformán rossz, de mindkettőre -0,50- es szemüvegem van. Szemész szakember segítségével választottam multifokális kontaktlencsét mindkét szemre -0,50-est. Kipróbálás időszakában vagyok. Azt tapasztaltam, hogy a szemüveggel élesebben látok. Elképzelhető hogy érdemes lenne próbálkozni más dioptriával, vagy a kontaktlencsétől nem várható az az élesség, amit a szemüveg ad?

Kontaktlencsére felvett szemüveggel élesen látok, úgy mint mikor csak szemüveget használok. Ez így persze nem megoldás....hisz a szemüveg elhagyása miatt szeretném a csak kontaktlencséket.



2018. szept. 23. 12:41
 1/1 Mézga Krisztina ***** válasza:
Kedves Kérdező! Négyéves korom óta szemüveges vagyok, az meg nagyon rég volt. Személyes véleményem, hogy a szemüveg egészségesebb, kontaktlencsét csak bizonyos alkalmakra ajánlanék. Miután közvetlenül a szemgolyódra fekszik, akármilyen lágy, gélszerű, csak "csiszatolja" annak felületét, alámehet por stb. Ha jobban megfigyeled, a szemklinikán szinte minden orvosnak szemüvege van. Vajh', miért? Lézerrel is ki lehet javítani ezt a rövidlátást, de még nagyon kicsi a dioptriád, ezért felesleges. Nem beszélve arról, hogy negyvenéves kor után a plusz dioptria felé fog "romlani" a szemed, vagyis javulni fog. Szóval, én szemüvegpárti vagyok, pláne manapság, amikor nagyon szép, modern keretek vannak már a piacon.
2018. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!