Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet a gond? Úgy érzem a...

Mi lehet a gond? Úgy érzem a bal szemem, mintha égne.

Figyelt kérdés

Kedden telihold volt, elővettem a DSLR(tükörreflexes fényképezőgépem) és gondoltam készítek pár fényképet. Ablakon keresztül jól látszódott. Szobám be volt sötétítve, közvilágítás fénye pont elegendőnek tűnt.

Problémám az, hogy maximum 1 percig a gép keresőjén keresztl néztem a holdat. F22-es blendével, de ha jól emlékszem ezt fokozatosan állítottam is. Fókuszt nézegettem, de vissza tértem utána élőképre és onnan néztem tovább.

Miután végeztem bementem a szobámba és furcsáltam picit a szemem amelyikkel a keresőbe néztem. Azóta pedig úgy érzem,mintha égne a szemem. Pontosabban: melegnek érzem a szemem. Látni látok vele, de aggódom. Okozhatott valami gondot ez az egész?

Bárcsak elő sem vettem volna aznap a gépet.

(135mm-es 2.8-as objektív)

Tegnap este vágtam rá burgonyát is. De ma reggel ahogy felkeltem ismét éreztem.

Lehet csak én képzelem be magamnak. Látható jelei lennének ha pl a hold kiégette volna a retinám vagy bármilyen más problémát okozott volna?

Picit idegesítő, hogy pont a bal szemem érzem égőnek, melegnek.


Gondolom én, hogy a tükör a gépben szépen ráégette a hold fényét a szememre.


Remélem nagyjából érthető vagyok, picit zavart az írásom. Légyszíves segítsetek!


Köszönöm előre is! :)



2018. szept. 30. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

"Gondolom én, hogy a tükör a gépben szépen ráégette a hold fényét a szememre."


Én mindenképpen pártolom azt, hogy a GYK-n értelmi fogyatékosok is tehessenek fel kérdéseket!

2018. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Komolyan kérdeztem!

Vegyük komolyan a kérdést!

Nem vagyok értelmi fogyatékos...

2018. szept. 30. 18:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehe, hogy nem fogalmazok a legjobban, de ezt vállalom.
2018. szept. 30. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!