Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse használatának...

Kontaktlencse használatának szempontjából melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Már 3 éve használok lencsét, de eddig minden nap, szinte egész nap kellett használnom.

Szemüvegem az nincs, mert régen amikor volt szédültem és rosszul éreztem magam tőle, emiatt szinte soha nem használtam, ezért váltottam kontaktlencsére.

Most viszont csak reggel és este lenne szükségem pár órára használni, nap közbe nem látom értelmét, nélküle is látok nagyjából.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne jobb; ha egész nap bent lenne a lencse, vagy ha csak reggel és este raknám be a szükséges időszakra?


Köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 3. 14:50
 1/3 anonim válasza:

Én is ezt csináltam, két évig csak kontkaktlencse, majd amikor ezt megtudta a szemorvosom, dobott egy hatást. :))


Akkor elmondta, hogy például betegen alapból nem is szabad kontaktlencsét hordani, mert nem tesz jót, szóval mindenképpen kell egy váltószemüveg ekkorra, illetve ha olyan a lencse típusa, hogy aludni is lehet benne, akkor is javasolt azokra az időtartamokra kivenni és szemüvegre cserélni, amikor nincs rá szükség. Plusz erősen ajánlott hetente egy napot szemüvegben tölteni.


Nem lepődtem meg ezeken, mert gondoltam, hogy nem egészséges, de ezek után be is szereztem egy szemüveget, amit annyira megszerettem, hogy lencsét már csak alkalmakra hordok. Így nem szúr már a szemem, nem vörösödik, stb. Szóval megkérte váltani.

2018. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy nem egészséges és természetesen aludni sem szoktam benne, szem cseppet is rendszeresen használok. De egyszerűen nem bírom elviselni a szemüveget. A kontaktlecsébe bárhova fordítom a szemem, látok, de a szemüvegbe ha oldalra nézek, akkor mivel ott már nincs lencse nem látok és ez így nagyon zavaró, hányinger keltő nekem. Gondoltam jobb ez így nem megfelelően kontaktlencsét használni, mint egyáltalán nem használni semmit.
2018. okt. 3. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne szedegesd ki a lencsét, ha erőlteted a szemed, a közhiedelemmel ellentétben romlani fog

Illetve csináltass egy normális szemüveget! 35 éve van szemüvegem, olyan nincs, hogy oldalt kilátsz egy megfelelő méretű keretben, emellett a szédülés általában rossz cilinder vagy rossz fókusztávolság miatt van

2018. okt. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!